Skoczkowie wspomogą chorą dziewczynkę podczas Stachuriady

11108858_841913639197980_1228595882030130570_nPlastron startowy Stefana Huli z Willingen 2014 z autografami Kamila Stocha i reszty naszych skoczków zostanie zlicytowany podczas Stachuriady 2015. Środki zostaną przekazane na leczenie chorej dziewczynki z Chociemyśli.

Skoczkowie narciarscy wielokrotnie już wspierali akcje charytatywne w naszym kraju. Plastron startowy przekazany przez Evenement Team ma wyjątkową wartość. Ocenią to oczywiście ludzie, którzy włączą się do aukcji. Zostanie ona przeprowadzona podczas Stachuriady w Grochowicach. Na plastronie widnieją podpisy naszego dwukrotnego mistrza olimpijskiego Kamila Stocha, zwycięzcy Pucharu Świata w Oslo 2013 – Piotra Żyły, Macieja Kota i innych. Do wylicytowania będzie także koszulka z Planicy 2015 z podpisami m.in. zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni Stefana Krafta oraz wicemistrza olimpijskiego Notriakiego Kasai. Środki pozyskane z aukcji zostaną przeznaczone na leczenie chorej na białaczkę limfoblastyczną Kingi Ragan.

Stachuriada to doroczne święto poezji organizowane w Grochowicach na terenie gminy Kotla. To impreza upamiętniająca życie i twórczość Edwarda Stachury, który przez pewien okres zamieszkiwał ten teren. Wydarzenie rokrocznie cieszy się coraz większym zainteresowaniem w skali całego kraju. W tym roku poza gadżetami od skoczków zlicytowana zostanie także płyta DVD Kabaretu CIACH. Wszystkich chcących wspomóc akcje zapraszamy na polanę do Grochowic 20. czerwca.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Skoczkowie wspomogą chorą dziewczynkę podczas Stachuriady

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.