Skoczkowie wracają do rywalizacji. Zawody w Słowenii i Czechach (wyniki)

14:14, 29.06.2020 Julian Cieślak

Po Norwegii, przyszedł czas na Słowenię i Czechy, gdzie odbyły się kolejne zawody w skokach narciarskich. Najlepsi okazali się Timi Zajc, Nika Kriznar oraz Viktor Polasek i Klara Ulrichova.

W Słowenii rywalizowano w ramach Pucharu Gminy Mislinja na 93-metrowym obiekcie im. dr Stanko Stoporki. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Timi Zajc, który skoczył 95 i 85,5 metra, notując łącznie 259,5 punktu. Za tę pierwszą próbę 20-latek otrzymał notę marzeń, czyli po 20 "oczek" od każdego sędziego. Drugie miejsce zajął Anze Lanisek, uzyskując 255,5 punktu za skoki na odległości wynoszące 96,5 oraz 84,5 metra. Podium uzupełnił Ziga Jelar z dorobkiem 237,5 punktu, dzięki próbom na 86,5 i 86 metrów. Łącznie w zmaganiach udział wzięło 17 zawodników. Na starcie nie pojawił się Peter Prevc. Triumfator Pucharu Świata w sezonie 2015/16 wziął niedawno ślub.

W gronie kobiet triumf odniosła Nika Kriznar, która zgromadziła 252 "oczka", skacząc 89,5 i 88 metrów. Do zwyciężczyni cztery punkty straciła druga Ema Klinec. 21-latka lądowała na punktach wynoszących 87,5 oraz 88 metrów. Czołową trójkę zamknęła Spela Rogelj, zgarniając 234,5 punktu, po skokach na 84,5 i 86 metrów. Swoich sił w zawodach próbowało dziewięć zawodniczek.

Startowali również w Czechach. Na 77-metrowej skoczni, Puchar Starosty Miasta Rożnow pod Radhoszczem, z dorobkiem 226,9 punktu, wygrał Viktor Polasek, który uzyskał 69 oraz 70,5 metra. Na drugiej pozycji uplasował się Cestmir Kozisek. 28-latek zaliczył 224 "oczka", dzięki skokom na 65 i 72,5 metra. Trzecia lokata przypadła Romanowi Koudelce. Najbardziej doświadczony czeski zawodnik zdobył 221,5 punktu, po próbach na odległość 67,5 oraz 70 metrów. Na belce usiadło dziewięciu śmiałków.

Rywalizację pań zwyciężyła Klara Ulrichova. 16-latka zanotowała 200,6 "oczka", szybując na 62,5 i 70,5 metra. Druga Zdena Pesatova straciła do triumfatorki 9,8 punktu, skacząc 60 oraz 66,5 metra. Na najniższym stopniu podium, z wynikiem 182,9, stanęła Stepanka Ptackova, która oddała próby na 56. i 66. metr. W konkursie wystąpiło dziesięć zawodniczek.