Skoczkowie walczą na największej z dużych skoczni na świecie. Kto najlepszy? (Lista startowa)

fot. sportsinwinter.pl

Po pierwszych w tym sezonie zawodach na obiekcie mamucim w Kulm, zawodnicy wracają do rywalizacji na największej z dużych skoczni na świecie. W Austrii koszulkę lidera odebrał Dawidowi Kubackiemu, fenomenalny Norweg Halvor Egner Granerud. Czy Polakowi uda się odzyskać plastron lidera?

fot. sportsinwinter.pl

W piątek na słynnym obiekcie Muehlenkopfschanzen odbył się konkurs mikstów, który odbył się w mocno loteryjnych warunkach. Słoweniec Timi Zajc skoczył na aż 161,5 m, ale niestety nie ustał skoku. Lider klasyfikacji generalnej  Halvor Egner Granerud  wyraził swoje zaniepokojenie sytuacją na skoczni  ,, Gdy lot kończy się skokiem poza odległość161 metrów, to może być to trochę  przerażające.

Odwołane kwalifikacje

Warunki w Willingen od samego początku zmagań nie rozpieszczają skoczków. Podczas rywalizacji mikstów skoczkowie i skoczkinie rywalizowali w diametralnie różnych warunkach. Mogliśmy zaobserwować bardzo dalekie loty, takie jak te Timi Zajca, jak również te bliskie w wykonaniu Niki Kriznar. Niestety warunki po rywalizacji mieszanej bardzo się pogorszyły. Jury konkursu do ostatniej chwili czekały z decyzją o odwołaniu kwalifikacji

Na godzinę 14.45 zaplanowano kwalifikację do pierwszego konkursu mężczyzn  na obiekcie w Willinegen. O wywalczenie miejsca w zawodach powalczy szóstka Polaków, Jakub Wolny, Paweł Wąsek,  Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki.  Pierwsza seria konkursu jest zaplonowana na godz. 16.10. Polskich skoczków będziemy mogli obejrzeć w TVN oraz EUROSPORT 1, a także w aplikacji mobilnej PLAYER.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna