Skoczkowie szlifują formę w Wiśle. Wpadka Kubackiego

Fot. M. Król

Podopieczni trenera Thomasa Thurnbichlera przygotowują się do inauguracji sezonu na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.  To właśnie tam 4 listopada rozpocznie się nowy sezon Pucharu Świata. Dla naszych zawodników będzie to zimowy debiut pod wodzą nowego trenera w związku z czym, oczekiwania są bardzo wysokie.

fot. M. Król

Pierwsze zawody sezonu odbędą się w formie hybrydowej, czyli na torach lodowych z lądowaniem na igelicie Reprezentacja miała już okazję trenować w tej formie w Zakopanem podczas letnich mistrzostw Polski. Jednak w stolicy Tatr zawody odbywały się na skoczni HS-105. Można więc uznać, że treningi w Wiśle  HS- 134 to ostatnie szlify przed inauguracją sezonu.

Kłopoty Kubackiego na treningu

Niecodzienną sytuacją z treningu w Wiśle podzielił się w mediach społecznościowych, świeżo upieczony mistrz Polski z Zakopanego Dawid Kubacki. Podczas jednej z serii treningowych oddał on skok z odpiętymi wiązaniami.

– Czy czasem masz wrażenie ,że zapomniałeś o czymś ważnym? – napisał pod nagraniem z całego zdarzenia brązowy medalista olimpijski z Pekinu.

Zawody w Wiśle będą historyczne z kilku powodów. Po raz pierwszy w zimowym cyklu konkursy odbędą się na igelicie, oraz nowością będzie start zarówno pań jak i panów podczas zawodów w Polsce o tej porze roku. Bilety na wszystkie dni zawodów są dostępne do kupienia na portalu ebilet.pl

Plan weekendu w Wiśle

Piątek, 04.11.2022

12:00 – Oficjalny trening kobiet
14:00 – Kwalifikacje kobiet
16:00 – Oficjalny trening  mężczyzn
18:15 – Kwalifikacje  mężczyzn

Sobota, 05.11.2022
11:00 – Seria próbna kobiet
12:00 – Pierwsza seria konkursowa kobiet

15:00 – Seria próbna mężczyzn
16:00 – Pierwsza seria konkursowa mężczyzn

Niedziela, 06.11.2022
11:00 – Kwalifikacje kobiet
12:00 – Pierwsza seria konkursowa kobiet

Źródło: Instagram / Informacja własna