Skoczkowie podsumowali treningi w Szczyrku (FOTO + Wideo)

DSCN1707-CopyPrzygotowania naszych skoczków do nowego sezonu nabierają tempa z tygodnia na tydzień. Po zgrupowaniu nad Bałtykiem w Cetniewie, nadszedł czas na pierwsze skoki.

Wielu zawodników nie miało czasu na odpoczynek, nie udało im się nigdzie wyjechać. Treningi do nowego sezonu trzeba było rozpocząć już w maju. Nasi skoczkowie mają już za sobą pierwszy obóz na skoczni w Szczyrku. Zgrupowanie trwało 5 dni, a oprócz skoków wiosłowali na Jeziorze Żywieckim oraz trenowali w parku linowym w Międzybrodziu Żywieckim. Pierwsze skoki na igielicie trener Kruczek ocenia, jako dobre. – Można powiedzieć, że z każdym rokiem wejście na skocznię jest dla zawodników mniej problemowe. Nie było żadnych kłopotów z lądowaniem na igelicie. Trochę dziś wiało, ale w rozsądnych granicach. Obiekt w porządku. Wszystko działało bez zakłóceń. Ekipa COS spisała się dobrze – relacjonuje Łukasz Kruczek w wywiadzie dla Skijumping.pl .

O pierwszych próbach na skoczni w nowym sezonie opowiedzieli nam sami zawodnicy. Jedynie Piotr Żyła uznał, że jego skoki są podobne do tych sprzed roku o tej samej porze. Zarówno Aleksander Zniszczoł, jak i Jan Ziobro oraz Krzysztof Biegun przyznali, że teraz jest lepiej. – Oddałem dwa bardzo dobre skoki i trzy lekko spóźnione – przyznał Biegun. – Jednak teraz skacze mi się lepiej niż w ubiegłym roku. Teraz skoczkowie udali się do domu a w połowie czerwca udadzą się na treningi do Planicy. Właśnie tam oddadzą pierwsze skoki na dużej skoczni. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia naszych materiałów ze Szczyrku.

Galeria Video


Galeria Foto

 {KLIKNIJ}

Źródło: Informacja własna / Skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.