Skoczkowie na czele badań popularności sportowców w Polsce

Adam Małysz został najlepszym sportowcem w Polsce według wyników badań Instytutu ARC Rynek i Opinia. Na podium znalazł się także inny z naszych skoczków – Kamil Stoch.

Poza czterokrotnym zdobywcą Kryształowej Kuli i dwukrotnym mistrzem olimpijskim w zestawieniu znalazło się także miejsce dla biegaczki Justyny Kowalczyk i Piotra Żyły. Mistrzyni olimpijska z Soczi i Vancouver była 4, a brązowy medalista MŚ w Lahti zamknął czołową “10”. W dalszej części przedstawionej przez Instytut najlepszej “50” sportowców sklasyfikowany został Maciej Kot. Zakopiańczykowi przypadło 33 miejsce.

W badaniu popularności skoczkowie mieli jeszcze większą przewagę – Małysz i Stoch byli na czele rankingu (odpowiednio 88 i 87% głosujących wskazało na nich w swoich odpowiedziach), wyprzedzając chociażby piłkarza Bayernu Monachium i gwiazdę reprezentacji Polski, Roberta Lewandowskiego. Tym razem na 6 pozycji sklasyfikowano Piotra Żyłę, a na 14 Justynę Kowalczyk.

Sportowcy zimowi królowali jeszcze w kategoriach największego poczucia humoru i najsympatyczniejszych zawodników. Zdominował je Piotr Żyła, a w obu tuż za nim znalazł się także Kamil Stoch.

Źródło: sport.tvp.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.