Skoczkowie i TriVita wspierają Szymona Olka

IMG_3390_2

Polscy skoczkowie zakończyli już pierwsze zgrupowanie na skoczniach w Szczyrku. Pomiędzy treningami znaleźli jednak czas, by uczestniczyć w uroczystym otwarciu Ogólnopolskiego Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita w Porąbce.

Kadra A pojawiła się na otwarciu centrum nie bez powodu. Dzięki wsparciu naszych zawodników właśnie ta nowo otwarta klinika ufundowała voucher o wartości 30 tysięcy złotych na rehabilitację Szymona Olka, który przed dwoma laty uległ wypadkowi na skoczni w Zakopanem. Jego rehabilitacja jest bardzo kosztowna a to jedyna szansa, by wrócił do dobrej sprawności fizycznej i psychicznej. – Dziękujemy wam panowie, że po treningu znaleźliście czas i ochotę i jesteście tutaj z nami dla Szymona. To cudny gest od przyjaciół – mówił prowadzący imprezę Olivier Janiak.

W pomoc Szymonowi od dawna zaangażowani są nasi skoczkowie, szczególnie Kamil Stoch oraz fizjoterapeuta naszej kadry Łukasz Gębala. – Szymon miał wypadek na skoczni. Przewrócił się i nastąpił wylew krwi do mózgu. Zanim został przewieziony do szpitala w Krakowie, wylew bardzo się powiększył i nastąpił niedowład w jednej części ciała. Od dwóch lat Szymon intensywnie się rehabilituje każdego dnia w prywatnych ośrodkach dzięki pomocy dobrych ludzi, między innymi polskich skoczków, pana Kamila Stocha. Bardzo się cieszymy z vouchera, z tej wielkiej szansy, nowej nadziei. Czekamy z utęsknieniem na okres wakacji, gdy Szymon będzie mógł skorzystać z możliwości rehabilitacji w tym wspaniałym ośrodku – mówi ze wzruszeniem i wdzięcznością mama Szymona. Nie tylko mama ale również sam Szymon nie krył swojego zadowolenia i szczęścia. – Kocham was! – wykrzyknął, stojąc na scenie razem z naszymi zawodnikami. Trener kadry Stefan Horgacher również zapewnił, że skoczkowie nadal będą pomagać Szymonowi. –  To bardzo ważne dla niego, by dostał się do miejsca, które jest tak dobre jak właśnie tutejsza klinika. My jako polska kadra narodowa będziemy też w przyszłości dalej wspierać tę akcję, by Szymonowi było lepiej – mówi Austriak.

Po części oficjalnej skoczkowie i sztab szkoleniowy oraz zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć nowo powstały ośrodek i urządzenia, które się w nim znajdują. Podobną platformę, jaką mają nasi skoczkowie, w ośrodku testował Stefan Hula oraz Karol Strasburger, który zaprosił również naszych skoczków do udziału w swoim programie “Familiada”.

Gorąco zachęcamy wszystkich do przekazywania darowizn oraz 1% swojego podatku na rzecz Szymka:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “SŁONECZKO”
Stawnica 33A
77-400 Złotów

Konto do darowizn w tej fundacji:
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 SZYMON OLEK subkonto 92/O

Dane do przekazania 1% podatku:
KRS 0000186434 cel szczegółowy: SZYMON OLEK subkonto 92/O

źródło: Alicja Kosman / PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.