Skoczkowie i Kowalczyk na liście najbardziej wpływowych ludzi sportu

“Forbes” po raz kolejny opublikował ranking najbardziej wpływowych ludzi polskiego sportu w 2017 roku. Na liście nie brakuje przedstawicieli sportów zimowych.

Adam Małysz zanotował awans w rankingu najbardziej wpływowych ludzi polskiego sportu według “Forbes”. Były skoczek obecnie pełni funkcję dyrektora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. Zdaniem magazynu jest on symbolem sukcesów w polskich skokach. Na jego rezultat składa się też niesłabnąca popularność. Blisko dziewięćdziesiąt procent Polaków rozpoznaje jego osobę na zdjęciu. To znacznie więcej niż chociażby Roberta Lewandowskiego (w rankingu “Forbesa” na 3. miejscu). Małysza wyprzedza tylko Zbigniew Boniek.

Sukcesy w polskich skokach minionej zimy przyczyniły się do znacznego awansu naszych skoczków. Kamil Stoch względem ubiegłego roku awansował o osiem pozycji i jest klasyfikowany na siódmej. W zestawieniu po raz pierwszy widzimy Piotr Żyłę, który zajmuje piętnaste miejsce. Dwa oczka wyżej jest prezes Apoloniusz Tajner. Maciej Kot zajmuje czterdziestą pierwszą lokatę. Mimo braku wyraźnych sukcesów w ostatnich latach, na liście wciąż utrzymuje się Justyna Kowalczyk. Dwukrotna mistrzyni olimpijska jest dwudziesta czwarta (spadek o osiem pozycji).

Więcej informacji w artykule na stronie Forbes.pl.

Źródło: Forbes.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.