Skoczkowie coraz bliżej pierwszych zawodów. A jak inni? Od wiosny do zimy #6

Dzisiaj, później niż zwykle, będziemy przyglądać się postępom i przygotowaniom biegaczów, skoczków, biathlonistów i kombinatorów norweskich. Skoczkowie rozpoczną za kilka dni rywalizacje w Letnim Grand Prix. Czy inni także będą rywalizować?

Dawid Kubacki w ubiegłorocznych zawodach LGP świetnie sobie radził. Czy tak będzie także tego lata? W Wiśle rozpocznie się rywalizacja.

Niemieccy skoczkowie już między sobą rywalizują. Jakie były wyniki drużynowych zawodów? Zobaczcie na zdjęciu.

 

Gregor Schlierenzauer psychicznie już jest nastawiony na walkę. Austriak wystąpi w pierwszych zawodach w Wiśle.

 

Co słychać u Japończyków? Oczywiście praca, praca i jeszcze raz praca. Junshiro Kobayashi wstawił na Instagrama filmik z treningu na siłowni.

 

Z przerwy wakacyjnej obecnie korzysta Jonathan Learoyd. Czy poprawnie odbywa przygotowania do następnego sezonu? Zobaczymy od listopada. Efektów na poziomie reprezentacji Francji w piłce nożnej na mistrzostwach świata może nie być, ale Francuz będzie chciał pokusić się o kolejny krok do ścisłej światowej czołówki.

 

W nawiązaniu właśnie do piłki nożnej Michael Hayboeck wraz z m.in. Mario Seidlem zaprezentowali swoje sztuczki.

 

Adam Cieślar także rozpoczął swoje przygotowania do następnego sezonu. Po słabszym sezonie liczymy na powrót na wysoki poziom utalentowanego Polaka.

 

Johannes Rydzek we wpisie na Facebooku mówi o tym, jak ważne jest wsparcie od uczelni, aby móc przygotowywać się w pełni możliwości.

 

Zwycięzca ubiegłorocznego Pucharu Świata Akito Watabe przebywa obecnie w górach, gdzie wzmacnia się, a przy okazji wędruje i osiąga szczyty.

 

Espen Andersen, podobnie jak w skokach Learoyd, teraz odpoczywa i nabiera sił na przygotowawcze treningi.

 

Krystyna oraz Grzegorz Guzikowie świętowali czwartą rocznicę ślubu. W jakim stylu? Oczywiście… biathlonowym.

 

Biathlon to, jak pewnie doskonale wiecie, połączenie dwóch umiejętności: biegania i strzelania. Te drugie trenowała ostatnio Lisa Vitozzi.

 

Celia Aymonier to dawna biegaczka, obecnie biathlonistka. Jak pokazała na portalu społecznościowym, potrafi także jeździć na rowerze na bardzo długich dystansach.

 

Niezwykle ważną rolę we francuskim biathlonowym teamie odgrywa Anais Bescond, która teraz jest na wakacjach i nabiera rozpędu do solidnych przygotowań.

 

Simon Schempp wraca do trenowania po kontuzji i koniecznej operacji. Na Instagramie napisał, że jest szczęśliwy, bo widzi u siebie postępy.

 

Zmobilizowany do pracy Simon Desthieux szlifuje formę. Ma za kim podążać we francuskiej reprezentacji – w ich teamie jest przecież Martin Fourcade.

 

Justyna Kowalczyk trenuje z polskimi zawodniczkami. Na Twitterze biegaczki możemy zobaczyć filmik z obozu przygotowawczego.

 

Sporty zimowe to jedna wielka rodzina. Teresa Stadlober wstawiła zdjęcie z gwiazdami różnych sportów. Zobaczcie.

 

Co słychać u sprinterów? Federico Pellegrino obecnie trenuje na nartorolkach, a Lucas Chanavat już w zimowych warunkach przygotowuje się do sezonu 2018/2019.

 

Wybitny Szwajcar Dario Cologna spróbuje po raz kolejny pokazać wielkość w kolejnym sezonie, do którego obecnie szykuje formę.

Startami napędza się Teodor Peterson, który próbuje sił w maratonach i odnosi w nich świetne rezultaty.

 

Czy pamiętasz o tym, że…
*Siegel, Althaus i Seyfarth wygrali krajowe zawody drużynowe,
*Letnie Grand Prix rozpoczyna się za 6 dni, a zwycięstwa w klasyfikacji generalnej będzie bronił Dawid Kubacki,
*Val di Fiemme zastąpi Liberec w sezonie 2018/2019,
*Heinz Kuttin został trenerem Chinek,
*Felix Neureuther rozważa zakończenie kariery?

Źródła: social media zawodników – Facebook, Instagram oraz Twitter

 

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.