Skoczkinie nie powalczą podczas LGP w Wiśle. Wąsowicz: “Odwołamy te zawody”

fot. M. Król

Zgodnie ze wstępnym kalendarzem FIS na Letnie Grand Prix, Wisła znowu ma być organizatorem inauguracji tego cyklu. Światowa federacja wpisała do terminarza także rywalizację kobiet na obiekcie im. Adama Małysza. Z naszych informacji wynika jednak, że Polska odwoła te zmagania.

fot. M. Król

W przedostatni weekend lipca (23-24) skocznia im. Adama Małysza ma być gospodarzem zawodów FIS Grand Prix w skokach narciarskich kobiet i mężczyzn – wynika z informacji opublikowanej przez portal skijumping.pl. Podobnie było przed rokiem, kiedy Polska pierwszy raz przeprowadzała zmagania skoczkiń na najwyższym poziomie. Niestety, wszystko wskazuje na to, że mimo wszystko rywalizacji kobiet w Wiśle nie będzie.

Polska nie zorganizuje zawodów LGP kobiet

– Niestety, odwołamy te zawody – mówi w rozmowie ze Sportsinwinter.pl Andrzej Wąsowicz, szef komitetu organizacyjnego w Beskidach. Powody są jasne: chodzi o pieniądze. – Jeśli FIS będzie zwracał nam część nagród, jaką wypłacamy najlepszy w konkursach, wtedy możemy rozmawiać – tłumaczy nam dyrektor skoczni w Wiśle Malince. I dodaje, że działacze światowej federacji naciskają na niego, ale jeśli warunek dorzucenia do nagród nie zostanie spełniony, to nie ma szans na rywalizację skoczkiń.

Oprócz Wisły zmagania LGP mężczyzn mają gościć w Courchevel, Szczuczyńsku, Ałamatach (obie miejscowości do potwierdzenia) oraz Rasnovie, Hinznebach i Klingenthal. Panie mają walczyć w tych samych miejscach poza Polską i Austrią.

Źródło: Informacja własna / Skijumping.pl