Składy Włoch i Francji na zawody PŚ w Val Gardenie, Alta Badia, Val d’Isere i Courchevel

fot. Georges Ménager / CC BY NC ND

fot. Georges Ménager / CC BY NC ND
fot. Georges Ménager / CC BY NC ND

Alpejski Puchar Świata pozostaje we Włoszech i Francji. Nastąpi jednak zamiana i to panie będą w najbliższym czasie ścigać się we Francji (Val d’Isere i Courchevel), a panowie z tego kraju przeniosą się do Włoch (Val Gardena i Alta Badia). Swoje kadry na niektóre zawody podali już Francuzi i Włosi. Nie znamy jeszcze włoskiej kadry na gigant w Alta Badia oraz francuskiej kadry kobiet.

W Val Gardenie w dniach 16 i 17 grudnia odbędą się zawody mężczyzn w konkurencjach szybkościowych: zjeździe i supergigancie. W reprezentacji Włoch znaleźli się Henri Battilani, Guglielmo Bosca, Emanuele Buzzi, Mattia Casse, Davide Cazzaniga, Matteo De Vettori, Peter Fill, Werner Heel, Christof Innerhofer, Paolo Pangrazzi, Dominik Paris oraz Florian Schieder. Dokładna obsada poszczególnych wyścigów zostanie podana dopiero za kilka dni po treningach, które będą miały miejsce w środę i czwartek.

Na te same wyścigi nazwiska swoich reprezentantów podała również Francja. W supergigancie w piątek wystąpią Adrien Theaux, Guillermo Fayed, Blaise Giezendanner, Johan Clarey, Brice Roger, Maxence Muzaton, Roy Piccard, Nils Allegre oraz Matthieu Baillet. Jak widać nie ma w składzie Alexisa Pinturault, który skupia się na niedzielnym gigncie w Alta Badia. W zjeździe weźmie udział 6 zawodników z grupy nominowanej do super-G: Adrien Theaux, Guillermo Fayed, Blaise Giezendanner, Johan Clarey, Brice Roger, Maxence Muzaton. Poza nimi zjazd pojadą również David Poisson, Valentin Giraud-Moine oraz Nicolas Raffort.

W niedzielę już w Alta Badia przeprowadzone zostaną zawody w slalomie gigancie, na które swój skład wybrali już Francuzi. Znaleźli się w nim: Alexis Pinturault, Mathieu Faivre, Victor Muffat Jeandet, Steve Missillier, Cyprien Sarrazin, Victor Guillot, Elie Gateau oraz Greg Galeotti.

Znana jest również kobieca reprezentacja Włoch na zawody szybkościowe w Val d’Isere (16-18 grudnia) oraz slalom gigant w Courchevel (20 grudnia). W Val d’Isere pojawią się Sofia Goggia, Elena i Nadia Fanchini, Verena Stuffer, Johanna Schnarf, Elena Curtoni, Francesca Marsaglia, Nicol Delago, Lisa Magdalena Agerer, Anna Hofer, Marta Bassino i Federica Brignone. W slalomie gigancie w Courchevel wystartują Irene i Elena Curtoni, Nadia Fanchini, Marta Bassino, Sofia Goggia, Federica Brignone, Francesca Marsaglia, Manuela Mölgg i Laura Pirovano.

Źródło: ffs.fr, fisi.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.