Składy Szwajcarii, Włoch i Francji na PŚ w Sestriere i Val d’Isere

fot. Francesca Marsaglia / facebook.com/frencimarsaglia

fot. Francesca Marsaglia / facebook.com/frencimarsaglia
fot. Francesca Marsaglia / facebook.com/frencimarsaglia

Kolejne zawody alpejskiego PŚ odbędą się w najbliższy weekend w Sestriere (kobiety) i Val d’Isere (mężczyźni). Kilka reprezentacji ogłosiło już składy na te zmagania.

Panie powracają do ścigania w Europie po dwóch weekendach rywalizacji w Ameryce. We włoskim Sestriere w dniach 10-11. grudnia odbędą się zawody w slalomie oraz slalomie gigancie. Panowie pozostają w Val d’Isere, gdzie w miniony weekend rywalizowano w konkurencjach szybkościowych i w gigancie. Tym razem będzie już bez konkurencji szybkościowych, zostaje za to gigant i dojdzie do niego slalom specjalny.

W składzie Szwajcarii na zawody w Sestriere jest 9 zawodniczek. Co ciekawe, zarówno w gigancie jak i w slalomie wystąpi Lara Gut, która slalomy jeździ bardzo rzadko. W poprzednim sezonie w PŚ zaliczyła dwa starty w tej konkurencji. Drugą istotną informacją jest powrót do zawodów Charlotte Chable, która na początku października doznała kontuzji złamania kostki. Wraz z Larą Gut w slalomie gigancie pojadą: Wendy Holdener, Michelle Gisin, Mélanie Meillard, Aline Danioth, Simone Wild i Vanessa Kasper. Ta ostatnia to zupełna debiutantka. W PŚ jeszcze nie startowała, w tym roku na MŚ juniorów w Soczi zajęła 10. miejsce. W slalomie pojawią się wspomniana już Gut, Wendy Holdener, Michelle Gisin, Mélanie Meillard, Aline Danioth, Denise Feierabend i Charlotte Chable.

Włoski skład kobiet na slalom gigant jak zwykle będzie bardzo silny. Wystąpią Marta Bassino, Federica Brignone, Elena i Irene Curtoni, Nadia Fanchini, Sofia Goggia, Francesca Marsaglia i Manuela Moelgg. Natomiast slalom pojadą na pewno Brignone, Chiara Costazza, Irene Curtoni i Moelgg. CO do piątej zawodniczki to istnieje jeszcze pewna niewiadoma. Jeśli Sofia Goggia będzie miała na Liście Startowej Pucharu Świata zgromadzone 500 punktów (na razie ma ich 476) to piąte miejsce przypadnie właśnie jej, a jeśli nie to zajmie je Marta Bassino.

Męska reprezentacja Włoch na gigantowe zawody w Val d’Isere składać się będzie z Andrei Ballerina, Luci De Aliprandini, Floriana Eisatha, Simona Maurbergera, Manfreda Moelgg, Roberto Naniego, Tomasso Sali, Ricardo Tonettiego i debiutującego w PŚ Hannesa Zingerle. W kolejnym dniu, w slalomie ścigać się będą Ballerin, Stefano Gross, Moelgg, Giuliano Razzoli, Sala, Patrick Thaler i Tonetti.

Swoją kadrę na przyszły weekend w PŚ podali też Francuzi. W slalomie gigancie kobiet wezmą udział Tessa Worley, Taïna Barioz, Anne-Sophie Barthet, Coralie Frasse-Sombet i Adeline Baud-Mugnier oraz jedna zawodniczka na podstawie wyników Pucharu Europy w Trysil. Można się zatem spodziewać, że będzie to Estelle Alphand z racji, że była ona najlepszą Francuzką w Trysil. W slalomie pojawią się Anne-Sophie Barthet, Laurie Mougel, Adeline Baud-Mugniet oraz powracająca po kontuzji Nastasia Noens. W przypadku slalomu również podano informację, że jedno miejsce będzie przysługiwać zawodniczce z PE i tutaj też powinna to być Alphand.

W opublikowanym przez FFS składzie mężczyzn na gigant jest m.in. Thomas Fanara. Jak już informowaliśmy Fanara w tym sezonie już nie wystąpi z powodu kontuzji, zatem powinien zastąpić go inny zawodnik. Pozostali zawodnicy na gigant to Mathieu Faivre, Steve Missilier, Victor Muffat-Jeandet, Alexis Pinturault, Greg Galeotti orax Cyprien Sarrazin, który znakomicie spisał się w PE w Gällivare, gdzie wygrał zawody. W slalomie udział wezmą Robin Buffet, Jean Baptiste-Grange, Julien Lizeroux, Steve Missilier, Victor Muffat-Jeandet, Alexis Pinturault i Clément Noel.

Źródlo: skionline.ch, fisi.org, ffs.fr

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.