Składy reprezentacji Norwegii, Słowenii i Szwecji na PŚ w Levi

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

W najbliższy weekend w fińskim Levi odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Zarówno panie jak i panowie powalczą w slalomie na trasie Levi Black. Składy drużyn na zbliżające się konkursy podały reprezentacje Norwegii, Słowenii oraz Szwecji.

Kolejnym przystankiem alpejskiego Pucharu Świata będzie Levi, które regularnie od wielu sezonów gości alpejczyków na trasie Levi Black. W sobotę do rywalizacji przystąpią panie. Start pierwszego przejazdu kobiet zaplanowano na godzinę 10:00. W niedzielę powalczą panowie, dla których będą to pierwsze zawody w tym sezonie. Pierwszy przejazd slalomu mężczyzn rozpocznie się również o godzinie 10:00.

W składzie reprezentacji Norwegii znalazło się dziewięć nazwisk. Są to cztery panie: Nina Haver-Løseth, Mina Fürst Holtmann, Kristin Anna Lysdahl, Maren Skjøld, oraz pięciu panów: Sebastian Johan Foss Solevåg, Jonathan Nordbotten, Bjørn Brudevoll, Leif Kristian Haugen oraz Henrik Kristoffersen.

Podczas zawodów w Levi swój debiut w Pucharze Świata będzie mieć Brudevoll, który podczas tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów zdobył srebrny medal w slalomie. “Bjørn trenował ostatnio z nami i zadecydowaliśmy, że damy mu szansę w Finlandii” – powiedział kierownik drużyny narodowej Christian Mitter. Oprócz tego w konkurencji slalomowej debiutować będą: Holtmann oraz Lysdahl.

W składzie Słowenii na zawody w Levi znalazły się cztery kobiety: Ana Bucik, Maruša Ferk, Meta Hrovat i debiutująca w Pucharze Świata Klara Livk, oraz trzech mężczyzn: Štefan Hadalin, Žan Kranjec i Žan Grošelj.

Na starcie sobotniego slalomu zobaczymy osiem Szwedek: Fridę Hansdotter, Emelię Wikström, Annę Swenn-Larsson, Sarę Hector, Estellę Alphand, Ylvę Stålnacke, Magdalenę Fjällström oraz Nathalie Eklund.

Źródło: siol.net/skiforbundet.no/svt.se

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.