Składy reprezentacji Finlandii, Niemiec, Szwajcarii i Francji na Tour de Ski

fot.cdn.fasterskier.com

fot.cdn.fasterskier.com
fot.cdn.fasterskier.com

Kolejne reprezentacje ogłaszają swoje składy na rozpoczynający się 31 grudnia cykl Tour de Ski. Teraz do tego grona dołączyli Finowie, Francuzi, Niemcy i Szwajcarzy. 

Bardzo mocny skład na Tour de Ski wysyła reprezentacja Finlandii. W gronie zawodniczek, które znalazły się w kadrze jest oczywiście Krista Parmakoski. Finka na początku sezonu była w dobrej formie i ma szansę na to, aby w tej edycji Touru osiągnąć życiowy wynik. W składzie są także Anne Kylloenen, Kerttu Niskanen, Laura Mononen, Riitta-Liisa Roponen i doświadczona Aino-Kaisa Saarinen. O sile reprezentacji mężczyzn będą stanowić Matti Heikkinen, Perttu Hyvärinen, Ristmatti Hakola, Martti Jylhä, Ari Luisa i Iivo Niskanen.

Skład reprezentacji Finlandii:

Kobiety:
Anne Kyllönen, Laura Mononen, Kerttu Niskanen, Krista Pärmäkoski, Riitta-Liisa Roponen, Aino-Kaisa Saarinen

Mężczyźni:
Matti Heikkinen, Perttu Hyvärinen, Ristmatti Hakola, Martti Jylhä, Ari Luusua, Iivo Niskanen

Dużą reprezentacją będą dysponować Niemcy. Gospodarze dwóch etapów Tour de Ski powołali do składu dziesięć biegaczek i dziewięciu biegaczy. W kadrze znalazło się miejsce dla doświadczonych zawodniczek, takich jak Nicole Fessel czy Steffanie Boehler, ale także dla biegaczek, które wcześniej nie miały okazji startować w Pucharze Świata jak choćby Sofie Krehl. Młoda Niemka tydzień temu zajęła drugie miejsce w zawodach Alpen Cup w Goms wyprzedzając m.in. Justynę Kowalczyk.

Skład kadry Niemiec:

Kobiety:
Nicole Fessel, Victoria Carl, Julia Belger, Steffi Böhler, Katharina Hennig, Sofie Krehl , Elisabeth Schicho, Sandra Ringwald, Hanna Koła, Antonia Fräbel

Mężczyźni:
Thomas Bing, Lucas Bögl, Jonas Dobler, Sebastian Eisenlauer, Andy Kühne, Valentin Mättig, Florian Notz, Tim Tscharnke, Thomas Wick

Szwajcarzy będą mogli liczyć na występ swojego najbardziej utytułowanego biegacza i trzykrotnego zwycięzcy Tour de Ski – Dario Cologny. Kadra mężczyzn liczy dziesięć nazwisk, a kadra kobiet cztery. W składzie znalazła się oczywiście znana kibicom biegów narciarskich sprinterka Laurien van der Graaff.

Skład reprezentacji Szwajcarii:

Mężczyźni:
Dario Cologna, Toni Livers, Curdin Perl, Jason Ruesch, Jonas Baumann, Erwan Käser, Jovian Hediger, Roman Furger, Roman Schiavone, Philip Hälg

Kobiety:
Nathalie von Siebenthal, Nadine Fähndrich, Laurien van der Graaff,  Heidi Widmer

Kadra Francuzów, już tradycyjnie, składa się wyłącznie z mężczyzn. Na Tour de Ski pojedzie sześcioro biegaczy, którzy postarają się o jak najlepsze wyniki. W reprezentacji znalazło się oczywiście miejsce dla znanych z Pucharu Świata Maurice’a Manificata, Jean’a-Marca Gaillarda.

Skład reprezentacji Francji:

Maurice Manificat, Jean-Marc Gaillard, Clément Parisse, Alexis Jeannerod, Richard Jouve,  Lucas Chavanat

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.