Składy Niemiec, Austrii i Norwegii na LGP w Hinterzarten

DSC_7747-KopiowanieJuż w najbliższy weekend czekają nas kolejne konkursy z cyklu Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Tym razem skoczkowie będą rywalizować na skoczni HS108 w niemieckim Hinterzarten, gdzie w piątek odbędzie się konkurs drużynowy, a w sobotę indywidualny.

Wśród reprezentacji gospodarzy nie zabraknie zdobywcy Kryształowej Kuli i mistrza świata, który nie pojawił się w Wiśle. Na skoczni w Hinterzarten pojawią się zatem: Severin Freund, Richard Freitag, Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Marinus Kraus, Stephan Leyhe, Michael Neumayer, Pius Paschke, Andreas Wank, Andreas Wellinger, Daniel Wenig i Paul Winter.

W Hinterzarten nie zabraknie również Norwegów, z Kennethem Gangnesem na czele, który w sobotę stanął na trzecim stopniu podium w Wiśle. Oprócz niego rywalizować będą również: Phillip Sjoeen,Johan Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande, Joachim Hauer oraz mistrz świata ze skoczni normalnej Rune Velta.

W reprezentacji Austrii na zawody w Hinterzarten nie tylko zabraknie Gregora Schlierenzauera ale również Stefana Krafta, który z dobrej strony zaprezentował się w Wiśle. Do Niemiec udadzą się: Michael Hayboeck, Thomas Diethart, Andreas Kofler, Manuel Poppinger, Markus Schiffner oraz Simon Greiderer.

W nadchodzący weekend odbędą się również kolejne konkursy z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Na skoczni w Wiśle-Malince, Norwegię reprezentować będą: Fredrik Bjerkeengen, Joachim Oedegaard Bjoereng, Halvor Egner Granerud i Robert Johansson. Zobaczymy również skoczków z Austrii: Clemens Aignera, Eliasa Tollingera, Floriana Altenburgera, Phillipa Aschenwalda, Lukasa Muellera oraz Janni Reisenauera.

źródło: www.oesv.at /skiforbundet.no / berkutschi.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.