Składy na PŚ w Zagrzebiu męskich drużyn Austrii, Chorwacji oraz Szwecji i Włoch (+Adelboden)

fot. rom@nski photo / CC BY

fot. rom@nski photo / CC BY
fot. rom@nski photo / CC BY

Poznaliśmy kolejne składy męskich drużyn na zawody PŚ w Zagrzebiu. Nazwiska zawodników, którzy wystąpią jutro w slalomie PŚ podali Austriacy, Chorwaci, Włosi i Szwedzi. Dwa ostatnie kraje ogłosiły też kadry na PŚ w Adelboden.

Austria w Zagrzebiu będzie miała 7-osobową reprezentację, w której znaleźli się Marcel Hirscher, Marco Schwarz, Manuel Feller, Marc Digruber, Michael Matt, Christian Hirschbühl und Dominik Raschner. Nie wystąpi natomiast Richard Leitgeb, który był w składzie na slalom w Madonna di Campiglio.

O jednego zawodnika więcej będą mieć Włosi. W jutrzejszym slalomie pojadą Stefano Gross, Patrick Thaler, Manfred Mölgg, Giuliano Razzoli, Riccardo Tonetti, Tommaso Sala, Andrea Ballerin i Giordano Ronci. Są to ci sami alpejczycy, którzy startowali w Madonna di Campiglio. Włosi podali również od razu skład na następne zawody PŚ w Adelboden. W gigancie wystąpią tam Florian Eisath, Luca De Aliprandini, Roberto Nani, Manfred Moelgg, Riccardo Tonetti, Simon Maurberger, Andrea Ballerin, Tommaso Sala i Hannes Zingerle. W slalomie w Adelboden pojedzie ten sam zestaw, który zaprezentuje się w Zagrzebiu.

Szwedzki skład na slalomy w Adelboden i Zagrzebiu tworzą André Myhrer, Mattias Hargin, Jens Byggmark, Anton Lahdenperä i Kristoffer Jakobsen. Natomiast w gigancie w Adelboden rywalizować będą Myhrer, Jakobsen i Matts Olsson.

Chorwaci w Zagrzebiu reprezentowani będą przez sześciu zawodników. Będą to Ivica Kostelić, Filip Zubčić, Matej Vidović, Istok Rodeš, Elias Kolega i William Vukelić.

Źródło: fisi.org, direktno.hr, skidor.com, sportreport.biz

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.