Składy kadr Finów, Koivuranta zawiesza karierę

DSC_0238Poznaliśmy skład kadry narodowej kolejnej z ekip. W ekipie Fińskiej jak i w wielu innych również nie brakuje niespodzianek. W kadrze głównej znalazło się trzech zawodników. Najbardziej szokującą wiadomością jest zawieszenie kariery przez Anssi Koivurante.

W kadrze narodowej pod okiem trenerów Jani Klinga i Kari Ylianttila znaleźli się: Lauri Asikainen, Jarkko Maeaettae oraz Janne Ahonen. Powstała także podgrupa kadry A, tak zwani zmiennicy, którzy również będą starać się o występy w Letniej Grand Prix oraz Pucharze Świata. Do tej grupy należą: Harri Olli, Sebastian Klinga, Niko Kytoesaho, Juho Ojala oraz Antti Aalto.

Została utworzona również ekipa “Lidl 2017” , której zadaniem będzie przygotowywanie się do Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym Lahti 2017. Oto członkowie tej grupy: Andreas Alamommo, Janne Korhonen, Ville Korhonen, Aapo Lehtinen, Wili Loukasmaeki, Niko Loeytaeinen, Joni Markkanen, Eetu Merilaeinen, Eetu Nousiainen, Pyry Ruikka, Markus Virrantalo, Elias Vaenskae, Santeri Ylitapio. Zawodnicy będą trenowani przez Jarkko Saapunki i Jukka Ylipulli.

Nad losem swojej dalszej kariery cały czas zastanawiają się Ville Larinto oraz Sami Niemi. W tym roku dołączy do nich również jeden z sympatyczniejszych fińskich skoczków – Anssi Koivuranta. Zawodnik ten postanowił jak na razie zawiesić swoją karierę na rok.

Źródło: hiihtoliitto.fi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.