Składy Finów na PŚ w narciarstwie klasycznym (Lillehammer, Klingenthal)

Krista-ParmakoskiW najbliższy weekend zawodnicy narciarstwa klasycznego rozłączą się. Biegaczy, kombinatorów i skoczkinie zobaczymy w Lillehammer, a skoczkowie powalczą o kolejne punkty w Klingenthal.

Finowie są bardzo zadowoleni po pierwszym weekendzie Pucharu Świata w biegach narciarskich. Najpierw w sobotę dobrą formą sprinterską zaskoczyła Krista Parmakoski, dzień później pokazała wspaniałą dyspozycję na dystansie 10 km stylem klasycznym, gdzie zajęła drugie miejsce. Jeszcze więcej powodów do zadowolenia fińskim kibicom dał Iivo Niskanen, który wygrał rywalizację na 15 km w niedzielę. Po tak dobry otwarciu gospodarze przyszłorocznych mistrzostw świata z wielką nadzieją wystawili swój skład na Lillehammer, gdzie wystąpią: Anne Kyllönen, Laura Mononen, Kerttu Niskanen, Krista Parmakoski, Aino-Kaisa Saarinen oraz Matti Heikkinen, Hyvärinen Perttu, Sami Jauhojärvi, Lari Lehtonen i oczywiście Iivo Niskanen.

Słabiej wypadli skoczkowie, którzy jednak kilka punktów na konto dopisali. Najlepiej w Kuusamo poradził sobie Jarkko Maeaettae, który w sobotnich zawodach zajął 26. miejsce i dopisał na swoje konto 5 punktów. Dwudziesty ósmy był Ville Larinto, ale to zbyt mało, aby znaleźć się w składzie na Klingenthal. Do Niemiec udadzą się Jarkko Maeaettae oraz Janne Ahonen, który pierwotnie zawody miał odpuścić. W tym tygodniu startuje także Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich w Lillehammer. Na normalnej skoczni olimpijskiej Finlandię reprezentować będzie Julia Kykkänen. W ekipie kombinatorów cztery miejsca zajęli: Ilkka Herola, Eero Hirvonen, Levi Mutru oraz Arttu Mäkiaho.

Źródło: hiihtoliitto.fi

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.