Składy ekip na PŚ w Willingen. Wracają Zajc i Klimow

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Po weekendzie w Lahti rywalizacja przenosi się do niemieckiego Willingen, gdzie odbędzie się kolejna edycja mini cyklu Willingen Five. Znamy składy niektórych reprezentacji, które pojawią się w Niemczech. Do rywalizacji powróci Timi Zajc oraz rosyjska kadra A.

Austriaków w Willingen reprezentować będą: Clemens Aigner, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Daniel Huber, Stefan Kraft oraz Gregor Schlirenzauer. Podopieczni Andreasa Feldera będą kandydatami do zwycięstwa w konkursie drużynowym, ponieważ to oni okazali się najlepsi podczas ostatniej “drużynówki” na fińskiej skoczni. Czesi pojadą w składzie: Lukas Hlava, Roman Koudelka, Cestmir Kozisek i Viktor PolasekAntti Aalto, Andreas Alamommo, Jarkko Maatta, Eetu Nousiainen – to z kolei czwórka Finów.

Oprócz lidera Pucharu Świata – Ryoyu Kobayashiego – w podróż na następny konkurs wybierze się z nim jeszcze piątka jego rodaków, a będą to: Daiki Ito, Noriaki Kasai, Junshiro Kobayashi, Naoki Nakamura, Yukiya Sato. Kanadyjczyków reprezentować będzie Mackenzie Boyd-Clowes, a Amerykanów duet Kevin Bickner oraz Casey Larson. Ze składu Szwajcarów wypadł Dominik Peter, a zastąpił go Gregor Deschwanden. Trójka: Simon Amman, Killian Peier oraz Andreas Schuler, dalej będzie rywalizować w Pucharze Świata.

Do rywalizacji powraca czołowa rosyjska kadra A w składzie: Jewgienij Klimow, Denis Korniłow, Michaił Nazarow, Maksym Siergiejew i Dmitrij Wasiljew. Przypomnijmy, że najlepsi skoczkowie w Rosji opuścili weekend w Lahti, ponieważ trenowali na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Seefeld.

Timi Zajc, jak donoszą media, opuścił zawody w Finlandii, ponieważ wywiązywał się z zadań, które ma zapisane na swoim kontrakcie ze sponsorem. Na szczęście w Willingen zobaczymy już młodego Słoweńca, a wraz z nim jego sześciu kolegów: Jerneja Damjana, Zige Jelara, Anze Laniska, Petera Prevca, Domena Prevca oraz Anze Semenica.

źródła: weltcup-willingen.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.