fot. Gareth James / CC BY ND

fot. Gareth James / CC BY ND
fot. Gareth James / CC BY ND

Ujawniamy kolejne składy na alpejski PŚ w Levi. Tym razem są to Kanada oraz Chorwacja. Znak zapytania pojawił się przy nazwisku włoskiego alpejczyka Patricka Thalera.

O wiele liczniejsza jest reprezentacja Kanady, która w slalomie w Levi wystawi cztery zawodniczki oraz trzech zawodników. W konkurencji żeńskiej wystartują Marie Michèle Gagnon, Erin Mielzynski, Laurence St-Germain,Valérie Grenier. Wśród mężczyzn pokażą się Phil Brown, Erik Read i Trevor Philip. Dwa lata temu Gagnon w Levi zajęła 6. miejsce, a rok wcześniej 5. Jest to najlepiej spisująca się w ostatnich latach Kanadyjka – aktualna mistrzyni kraju.

Chorwaci będą w Levi reprezentowani przez Leonę Popović oraz Mateja Vidovicia. Zarówno 19-letnia Leona jak i 23-letni Matej nie mają jeszcze na swoim koncie punktów PŚ.

Pojawiły się natomiast wątpliwości co do występu w Levi włoskiego slalomisty Patricka Thalera. Ma on bowiem problem z kolanem, który pojawił się w trakcie treningów w Val Senales. Nie została jeszcze podjęta decyzja czy Thaler pojedzie do Finlandii. Na razie pozostał on we Włoszech gdzie ma przejść zabiegi fizjoterapeutyczne.

Źródło: alpinecanada.org, croski.hr

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.