Składy Austrii i Włochów na PŚ w Levi

fot. rom@nski photo / CC BY

fot. rom@nski photo / CC BY
fot. rom@nski photo / CC BY

Reprezentację złożoną z ośmiu mężczyzn i dziesięciu kobiet wystawią w Levi Austriacy. Na jej czele oczywiście Marcel Hirscher. O jednego alpejczyka mniej w gronie mężczyzn będą mieć Włosi.

W składzie Austrii nie mogło zabraknąć Marcela Hirschera, którego szanse na zwycięstwo znacznie wzrastają (choć były i tak duże) wobec decyzji Henrika Kristoffersena o odpuszczeniu zawodów. Obok wielkiej gwiazdy austriackiego narciarstwa pojadą: gwiazda wschodząca Marco Schwarz, Manuel Feller, Marc Digruber, Michael Matt, Dominik Raschner i Christian Hirschbühl. Kadra kobiet na slalom w Levi to świetnie spisująca się w Sölden przed dwoma tygodniami Stephanie Brunner, Katharina Gallhuber, Julia Grünwald, Ricarda Haaser, Katharina Huber, Michaela Kirchgasser, Bernadette Schild, Rosina Schneeberger, Carmen Thalmann, Katharina Truppe. Połowa z nich to jeszcze zawodniczki bardzo młode, a za bardzo doświadczone w PŚ mogą uchodzić tylko Kirchgasser, Thalman i Schild. Szczególną uwagę warto zwrócić na Katharinę Truppe, która już w poprzednim sezonie miewała bardzo dobre występy, a ten również zaczęła od dobrej 14. pozycji w Sölden, a to właśnie slalom – nie gigant – jest jej mocniejszą stroną.

Poznaliśmy również składy Włochów podane przez dyrektora sportowego Massimo Rinaldiego. W męskim składzie znaleźli się Stefano Gross, Giuliano Razzoli, Patrick Thaler, Riccardo Tonetti, Andrea Ballerin, Manfred Moelgg i Tommaso Sala. W ostatnich latach najlepszy włoski slalomista to Gross, ale w Levi nigdy nie notował dobrych rezultatów. Z kolei najlepiej w Levi radził sobie Patrick Thaler. W trzech poprzednich wyścigach jakie się tam odbyły był dwa razy piąty i raz szósty. W slalomie kobiet pojedzie pięć Włoszek. Będą to Michela Azzola, Chiara Costazza, Irene Curtoni, Manuela Moelgg i Martina Perruchon. Ta ostatnia, 20-letnia zawodniczka dopiero zadebiutuje w PŚ.

Źródło: neveitalia.it, skionline.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.