fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA
fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Poznaliśmy 9 Włoskich zawodniczek, które wystąpią w sobotę w gigancie i 3, które pojadą niedzielny slalom w Mariborze. Nie jest to jeszcze zamknięta kadra na kolejne zawody alpejskiego PŚ, bo dwie dodatkowe slalomistki zostaną wybrane ze składu gigantowego po sobotnich zmaganiach.  

Włoszki właściwie od samego początku sezonu, od inauguracyjnych zawodów PŚ w Sölden występują w gigancie w tym samym 9-osobowym składzie, poza zawodami w Sestriere, gdzie 20-letnią Laurę Pirovano zastąpiła Nicole Agnelli. W tym sezonie 8 Włoszek punktowało już w Pucharze Świata w gigancie. Również w poprzednim sezonie w gigancie sklasyfikowana była ta sama ósemka, wszystkie w czołowej trzydziestce. Nie gorzej jest w obecnej edycji PŚ. Również 8 Włoszek mieści się w najlepszej trzydziestce (najgorsza z nich Nadia Fanchini jest 30.), a 3 należą do pierwszej dziesiątki i stały już w tym sezonie na podium. W Mariborze zaprezentuje się oczywiście ta ósemka pewniaczek: Federica Brignone, Manuela Mölgg, Marta Bassino, Sofia Goggia, Irene Curtoni, Nadia Fanchini, Elena Curtoni, Francesca Marsaglia oraz Laura Pirovano, która bardzo blisko drugiego przejazdu była w Semmering, gdzie zajęła 31. miejsce tracąc 0,05 sek. do awansu.

Pewne startu w niedzielnym slalomie są Chiara Costazza, Irene Curtoni i Manuela Mölgg. Dołączą do nich jeszcze dwie zawodniczki, ale ich nazwiska będą znane dopiero po zawodach w gigancie. Będzie to raczej wybór pomiędzy Federicą Brignone, Martą Bassino i Sofią Goggią. W Zagrzebiu startowały Bassino i Goggia, ale wcześniej regularnie zamiast Goggii w slalomach brała udział Brignone, która ma już na koncie punkty w tej konkurencji.

Do czwartku grupa miała przygotowywać się w Tarvisio, a później zawodniczki mają udać się do Słowenii.

Źródło: fisi.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.