Skład Szawajcarii na PŚ w narciarstwie alpejskim w Sölden

fot. Swiss Ski

fot. Swiss Ski

Już tylko niewiele ponad tydzień pozostał do rozpoczęcia kolejnej edycji Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Jak co roku, pierwsze zawody sezonu na półkuli północnej odbędą się w austriackim Sölden. To już najwyższy czas, aby zacząć poznawać jacy zawodnicy pojawią się w gigantowych zawodach otwarcia. Nazwiska swoich reprezentantów na PŚ w Sölden ujawnili już Szwajcarzy.

W inauguracyjnych zawodach kobiet pojawi się 7 Szwajcarek oraz trenująca ze szwajcarską kadrą Tina Weirather reprezentująca Liechtenstein. W niedzielnych zmaganiach mężczyzn pojawi się 10 zawodników ze Szwajcarii. W poprzednim roku po pierwszych zawodach PŚ kobiet pozycja liderki tego cyklu należała do Lary Gut ze Szwajcarii. Tym razem Lara Gut do rywalizacji nie przystąpi, dlatego Szwajcarkom będzie trudno powtórzyć ten sukces. Jednak dobrego wyniku można spodziewać się przede wszystkim po Simone Wild, Wendy Holdener i Mélanie Meillard. Obok nich pojadą także: Jasmina Suter, Elena Stoffel, Aline Danioth i Rahel Kopp.

Liczna będzie kadra męska na PŚ w Sölden, jednak Szwajcarzy nie będą należeć do głównych faworytów. W gronie 10 nominowanych do startu na rozpoczęcie sezonu znaleźli się Justin Murisier, Gino Caviezel, Loïc Meillard, Carlo Janka, Marco Odermatt, Elia Zurbriggen, Gilles Roulin, Reto Schmidiger, Thomas Tumler i Pierre Bougnard. Przed rokiem to Murisier uzyskał najlepszy wynik spośród reprezentantów Szwajcarii zajmując siódme miejsce. Również w klasyfikacji końcowej giganta to Justin Murisier uplasował się najwyżej.

Zawody kobiet rozpoczną się w niedzielę o godzinie 10:00, panowie pojadą o tej samej godzinie dzień później. Warto przypomnieć, że od tego sezonu obowiązuje nowa specyfikacja nart do giganta.

Aktualizacja

Kontuzje wykluczyły z udziału w inauguracji PŚ Carlo Jankę oraz Simone Wild.

Program alpejskiego PŚ w Sölden

Źródło: swiss-ski.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.