Skład Słoweńców na inauguracje w Klingenthal

DSC_0765

Trener kadry słoweńskiej Goran Janus ujawnił szóstkę szczęśliwców, którzy zaprezentują się za niespełna dwa tygodnie podczas inauguracji sezonu 2015/2016 w niemieckim Klingenthal.

W dniach 27-30 października słoweńscy zawodnicy odbywali treningi w Oberstdorfie. Trener pozytywnie ocenia odbyte treningi i przygotowania do sezonu. Uważa, że jego zawodnicy są bardzo dobrze przygotowani do sezonu zimowego. Przed rozpoczęciem zimy, skoczkowie planują jeszcze wyjazd do Ramsau w dniach 11-13 listopada w celu odbycia treningu kondycyjnego.

W składzie na inauguracje sezonu w Klingenthal znaleźli sięPeter Prevc, Domen Prevc, Robert Kranjec, Jurij Tepes, Nejc Dezman i Anze Lanisek.

Trener ma również plany dla Anze Semenica oraz Jaki Hvali, wystartują oni w kolejnych zawodach, które odbędą się tydzień później w Kuusamo. Zastąpią oni Anze Laniska oraz Domena Prevca. Goran Janus tłumaczy swoją decyzję ciężkimi i niestabilnymi warunkami pogodowymi w Finlandii.- W Kuusamo warunki pogodowe mogą być niebezpieczne dla młodych sportowców. – powiedział trener ekipy słoweńskiej.

Źródło: siol.net

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.