Skład reprezentacji Szwecji na PŚ w Soelden

Photo credit: Skirenn i Trysil / Foter / CC BY
Photo credit: Skirenn i Trysil / Foter / CC BY

Do inauguracyjnych zawodów alpejskiego Pucharu Świata coraz bliżej. W związku z tym kolejne kraje odsłaniają swoje karty przed gigantem w Soelden. Tym razem czas na kadrę Szwecji.

Szwedów będzie w Soelden reprezentować grupka 11 osób. W rywalizacji kobiet weźmie udział 8 szwedzkich alpejek, a w zawodach mężczyzn swoich sił spróbuje 3 zawodników z tego kraju. Latem kadra mężczyzn przygotowywała się do sezonu w Ushuaia w Argentynie, natomiast żeński skład trenował na lodowcach w Europie. Główny trener kobiet Lars Melin zapewnił o dobrym przebiegu okresu przygotowawczego i pełnej gotowości jego zawodniczek do najbliższych zawodów. Liderką kadry jest Sara Hector, która w klasyfikacji giganta zajęła w ubiegłym sezonie czwarte miejsce i odniosła jedno indywidualne zwycięstwo. U mężczyzn wielkich nadziei na spektakularny wynik w slalomie gigancie raczej brak i z pewnością bardziej liczą na udany slalom w Levi.

Skład kobiet:
Nathalie Eklund, Magdalena Fjällström, Frida Hansdotter, Sara Hector, Kajsa Kling, Maria Pietilä Holmner, Ylva Stålnacke, Emelie Wikström.

Skład mężczyzn:
Anthon Cassman, André Myhrer, Mattias Rönngren.

Źródło: www.skidor.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.