Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w saneczkarstwie

0
fot.pap.pl
fot.pap.pl

Na początek 2017 roku w niemieckim Konigssee odbędą się mistrzostwa Europy w saneczkarstwie. Na tej imprezie wystartuje szóstka Polaków: Natalia Wojtuściszyn, Ewa Kuls, Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski, Maciej Kurowski i Mateusz Sochowicz.

Najbliższe zawody Pucharu Świata będą również mistrzostwami Europy. W Konigssee nasz kraj reprezentować będą ci sami zawodnicy są startowali w tym sezonie w Pucharze Świata. Trener naszej kadry Marek Skowroński najbardziej liczy na naszą dwójkę. Szkoleniowiec twierdzi, że Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski mają szanse na wywalczenie miejsca w czołowej 10. Ta sztuka udała im się w tym sezonie w Winterbergu.

Trener liczy także na miejsca którejś z saneczkarek w piętnastce i Macieja Kurowskiego w dwudziestce. Mateusz Sochowicz w tym sezonie jeszcze nie awansował do zawodów głównych, oby to udało mu się to w Konigssee.

Pod koniec stycznia na torze Igls odbędą się mistrzostwa świata. Wystartuje w nich ta sama ekipa oraz dwójka Artur Petyniak i Adam Wanielista.

źródło: sport.tvp.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.