Reprezentanci kadry A po półtora miesięcznej przerwie powracają do rywalizacji w zawodach Letniego Grand Prix. Na starcie weekendowych zawodów w rumuńskim Rasnovie zobaczymy sześciu polskich skoczków.

Podopieczni Stefana Horngachera, którzy ostatni raz w zawodach Letniego Grand Prix wystartowali w szwajcarskim Einsiedeln, powracają do rywalizacji. W Rasnovie powalczy sześcioosobowa reprezentacja Polski. Będą to: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Maciej Kot oraz Jakub Wolny.

W trakcie przerwy od startów w Letnim Grand Prix polscy skoczkowie najpierw udali się na krótkie wakacje, a później trenowali w Polsce, na Wielkiej Krokwi w Zakopanem oraz w słoweńskiej Planicy.

Pomimo absencji podczas zawodów w Courchevel i Hakubie Kamil Stoch, Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki wciąż plasują się w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix. Stoch zajmuje drugą pozycję i traci do aktualnego lidera Jewgienija Klimowa 65 punktów, Żyła jest trzeci, ze stratą 135 punktów, a Kubacki dziesiąty (244 pkt straty).

Źródło: pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.