Skład reprezentacji Polski na konkursy FIS Cup w Kranju

fot. PZN

Już w najbliższy weekend karuzela FIS Cup przenosi się do Słowenii. W Kranju wystartuje ośmiu członków kadry młodzieżowej. Na starcie zobaczymy również dwie polskie skoczkinie.

fot. PZN

Liczna grupa Polaków na kolejny weekend FIS Cup

Po rywalizacji w czeskim Frensztacie (12-13 sierpnia), a także zawodach w Szczyrku (20-21 sierpnia) oraz Eisiedeln (27-28 sierpnia), tym razem zawodnicy powalczą o kolejne punkty trzeciej ligi na słoweńskiej ziemi. Na obiekcie Bauhenk (HS 109) zobaczymy liczne grono polskich zawodników. Będą to Marcin Wróbel, Klemens Joniak, Arkadiusz Jojko, Szymon Jojko, Wiktor Szozda, Szymon Zapotoczny, Tymoteusz Amilkiewicz oraz Jakub Wisełka.

Pieczę nad ekipą Biało-Czerwonych sprawować będą trenerzy Daniel Kwiatkowski oraz Grzegorz Miętus, a także fizjoterapeutka – Magdalena Wójcik.

Zawody w Górnej Krainie zakończą rywalizację w ramach pierwszego periodu rywalizacji w cyklu FIS Cup. Najwyżej z Polaków w klasyfikacji generalnej plasuje się 17. Marcin Wróbel.

Dwie Polki na starcie w konkursie kobiet

W rywalizacji wezmą udział również dwie reprezentantki Polski – Pola Bełtowska oraz Paulina Cieślar. Obie zawodniczki miały już okazję rywalizować w zawodach tej rangi podczas rywalizacji w Szczyrku. Ta pierwsza finiszowała 15. oraz 20, z kolei 20-letnia Cieślar dwukrotnie plasowała się na 23. lokacie.

źródło: PZN