Skład reprezentacji Łotwy na mistrzostwa Europy w saneczkarstwie

fot. delphi.lv

fot. delphi.lv
fot. delphi.lv

Poznaliśmy skład reprezentacji Łotwy na saneczkarskie mistrzostwa Europy w saneczkarstwie. W Konigssee wystartuje liczna łotewska ekipa.

W jedynkach mężczyzn wystartuje czterech saneczkarzy z Łotwy. Szansę na najlepszy wynik ma Inars Kivlenieks, który jest obecnie najlepszym zawodnikiem z tego kraju. Mistrzostwa sprzed roku bardzo dobrze wspomina Arturs Darznieks, który wśród Europejczyków zajął 10. miejsce. Skład łotewskich zawodników w jedynkach uzupełniają Riks Kristens Rozitis i Kristaps Maurins.

Większe szanse na medal Łotwy ma w zawodach kobiet. Liderką reprezentacji jest Eliza Cauce, która rok temu w Konigssee na MŚ zajęła 5. lokatę, a na ME w Altenbergu zdobyła srebrny medal. Jednak ten sezon w jej wykonaniu nie należy do najlepszych. W składzie znalazły się również Ulla Zirne i Kendija Aparjode.

W rywalizacji dwójek groźni będą bracia Juris i Andris Sics. Są to piątą dwójką zarówno poprzednich mistrzostw Europy jak i klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zaskoczyć są duety: Oskars Gudramovics/Peters Kalnins i Kristens Putins/Imants Marcinkevics. Łotwa liczy także o dobry wynik w sztafecie. Rok temu zespół ten był na 2. miejscu, tylko za Niemcami.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.