Skład reprezentacji Francji na PŚ w Levi

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Fińskie Levi to drugi w tym sezonie przystanek alpejskiego Pucharu Świata. Wielu zawodników już trenuje w Finlandii, aby móc wcześniej zapoznać się z tamtejszymi warunkami. Dziś rano swój skład na jedyne w PŚ zawody za północnym kołem podbiegunowym ogłosiła Francuska Federacja Narciarska.

Tradycyjnie w Levi odbędą się zawody kobiet i mężczyzn w slalomie. Dla panów będą to pierwsze zmagania w tym sezonie, gdyż nie pogoda nie pozwoliła na przeprowadzenie zawodów mężczyzn w Sölden. Slalom kobiet jest zaplanowany na 11 listopada, natomiast slalom mężczyzn na 12 listopada.

Pewne miejsce w składzie reprezentacji Francji kobiet na PŚ w Levi mają Anne-Sophie Barthet, Joséphine Forni oraz Nastasia Noens. Natomiast o jedno wolne miejsce powalczą już w Finlandii dwie młode zawodniczki: Johanna Bœuf oraz Léa Chapuis. Obie nie miały jeszcze okazji startować w Pucharze Świata. Z tego grona tylko Barthet ścigała się w Levi rok temu i była ona wówczas jedyną Francuzką, która zdobyła punkty PŚ (22. miejsce).

W przypadku panów żadnych kwalifikacji nie będzie. Wybrana została szóstka zawodników, w której znaleźli się Robin Buffet, Jean-Baptiste Grange, Julien Lizeroux, Victor Muffat Jeandet, Clément Noel i Alexis Pinturault. W tej grupie jedynie Noel nie zdobył jeszcze żadnego punktu w zawodach rangi PŚ, ale ma on za sobą dopiero 3 starty.

Źródło: ffs.fr

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.