Skład reprezentacji Austrii w narciarstwie alpejskim na sezon 2018/2019

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

Dziś zaprezentowana została austriacka kadra narciarska na sezon 2018/2019 w narciarstwie alpejskim. W składach bez większych niespodzianek. Marcel Hirsher powalczy o ósmą z rzędu dużą Kryształową Kulę. 

Austriacki Związek Narciarski ogłosił dzisiaj skład drużyn na sezon 2018/2019 w narciarstwie alpejskim. Po raz pierwszy do kadry narodowej mężczyzn na Puchar Świata powołany został Marco Schwarz, która na igrzyskach w Pjongczang wywalczył srebrny medal w drużynie oraz zajął czwarte miejsce w kombinacji alpejskiej. Do kadry narodowej kobiet na Puchar Świata po raz pierwszy powołania dostały: brązowa medalistka olimpijska w slalomie i srebrna w drużynie Katharina Gallhuber, Katharina Liensberger, która także była w składzie srebrnej drużyny na igrzyskach w Pjongczang oraz Ricarda Haaser, która dość regularnie plasowała się w czołowej trzydziestce zawodów Pucharu Świata.

Warto przypomnieć, iż kariery sportowe zakończyły: Michaela Kirchgasser i Carmen Thalmann.

Pełne składy kadr prezentują się następująco:

Kadra mężczyzn na Puchar Świata:

Manuel Feller, Max Franz, Marcel Hirscher, Vincent Kriechmayr, Michael Matt, Hannes Reichlt, Philipp Schörghofer oraz Marco Schwarz.

Kadra A:

Romed Baumann, Stefan Brennsteiner, Marc Digruber, Christian Hirschbühl, Nicklas Köck, Christoph Krenn, Johannes Kröll, Roland Leitinger, Christopher Neumayer, Dominik Raschner, Johannes Strolz i Christian Walder.

Kadra kobiet na Puchar Świata:

Stephanie Brunner, Katharina Gallhuber, Ricarda Haaser, Cornelia Hütter, Katharina Liensberger, Mirijam Puchner, Bernadette Schild, Nicole Schmidhofer, Ramona Siebenhofer, Katharina Truppe, Anna Veith oraz Stephanie Venier

Kadra A:

Eva-Maria Brem, Nadine Fest, Katharina Huber, Elisabeth Kappaurer, Sabrina Maier, Nina Ortlieb, Ariane Rädler, Christine Scheyer, Rosina Schneeberger i Tamara Tippler.

Krótkie przypomnienie ubiegłego sezonu w wykonaniu reprezentantów Austrii:

W sezonie 2017/2018 siódmy raz z rzędu dużą Kryształowa Kulę wywalczył Marcel Hirsher, który zwyciężył także w klasyfikacji gigantowej i slalomowej. Oprócz tego Hirsher zdobył dwa złota na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang (w gigancie i kombinacji alpejskiej). Drugie miejsce w klasyfikacji supergigantowej wywalczył Vincent Kriechmayr, który w tej samej konkurencji zdobył złoty medal olimpijski w Pjongczang. Brązowy medal w slalomie z igrzysk przywiózł także Michael Matt.

Wśród kobiet najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką w Pucharze Świata była Bernadette Schild, która rywalizację w sezonie 2017/2018 zakończyła na 14. pozycji. Tuż za nią w klasyfikacji generalnej sklasyfikowana została Anna Veith, która na igrzyskach wywalczyła srebrny medal w supergigancie. Brązowy medal w slalomie na igrzyskach olimpijskich zdobyła Katharina Gallhuber.

Ponadto reprezentacja Austrii w składzie: Katharina Gallhuber, Katharina Liensberger, Michael Matt, Marco Schwarz wywalczyła srebrny medal w zawodach drużynowych na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang.

W ubiegłym sezonie Austriacy 35-krotnie plasowali się na podium pucharowych zawodów, natomiast Austriaczki na podium Pucharu Świata stawały 9 razy.

Źródło: oesv.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.