Skład Norwegii na PŚ w Zagrzebiu

fot. rom@nski photo / CC BY

fot. rom@nski photo / CC BY
fot. rom@nski photo / CC BY

Norweski Związek Narciarski opublikował dziś nazwiska zawodników i zawodniczek, którzy w przyszłym tygodniu wezmą udział w zawodach alpejskiego PŚ w Zagrzebiu. Zarówno w rywalizacji kobiet jak i mężczyzn wystąpi czwórka alpejczyków. 

Skład na slalomy, które będą miały miejsce w dniach 3 (kobiety) i 5 stycznia (mężczyźni) jest właściwie niezmieniony w porównaniu z poprzednimi zmaganiami w slalomie. Żeński zespół Norwegii wystąpi w takim samym zestawieniu jak wczoraj w Semmering. Debiutowały tam w zawodach najwyższej rangi Kristina Riis-Johannessen i Kristine Gjelsten Haugen. Obie nie ukończyły pierwszego przejazdu, ale dostają kolejną szansę pokazania się w Pucharze Świata. Obok nich pojawią się bardziej doświadczone Nina Løseth i Maren Skjøld.

Ekipa mężczyzn również jest złożona z tych samych zawodników, którzy przed świętami Bożego Narodzenia startowali w slalomie w Madonna di Campiglio. W Zagrzebiu pojadą zatem Henrik Kristoffersen, Leif Kristian Haugen, Sebastian Johan Foss Solevåg i Jonathan Nordbotten.

Źródło: skiforbundet.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.