Skład Kanady, Słowacji, Finlandii, Japonii, Szwecji i Niemiec na PŚ w Levi, powrót Fritza Dopfera

0

fot. rom@nski photo / CC BY

fot. rom@nski photo / CC BY

Niecały rok po złamaniu nogi do startów w Pucharze Świata powraca niemiecki alpejczyk Fritz Dopfer. Znalazł się on w ogłoszonym dziś składzie reprezentacji Niemiec na zawody PŚ w Levi. Swoich reprezentantów na zawody w Finlandii ogłosili też Kanadyjczycy, Japońcyczy, Słowacy, Szwedzi oraz gospodarze – Finowie.

Po wielu miesiącach przerwy Niemcy znów mogli włączyć do składu na zawody Pucharu Świata Fritza Dopfera. Dwa tygodnie temu nie czuł się on na tyle dobrze, aby zdecydować się na start w Sölden, ale na Levi jest już gotów. Można powiedzieć, że nic nie stracił, gdyż zawody mężczyzn w Sölden się nie odbyły. Pełny skład reprezentacji Niemiec na niedzielny slalom mężczyzn stanowią: Sebastian Holzmann, David Ketterer, Stefan Luitz, Felix Neureuther, Philipp Schmid, Dominik Stehle oraz Linus Strasser. W nieco skromniejszym zestawieniu pojawią się w Levi Niemki. Trener kadry kobiet postawił na Lenę Dürr, Jessicę Hilzinger, Marinę Wallner i Maren Wiesler. Choroba wykluczyła z udziału w zawodach Christinę Geiger.

Tylko dwójkę zawodników na zawodach w Levi będą mieć nasi południowi sąsiedzi – Słowacy. W sobotnim slalomie kobiet wystąpi jedna z faworytek – Petra Vlhová, natomiast w zmaganiach mężczyzn weźmie udział Matej Falat, dla którego sukcesem byłoby zakwalifikowanie się do drugiego przejazdu.

Finowie jako gospodarz zawodów mogą pozwolić sobie na szerszy skład niż w pozostałych zawodach Pucharu Świata. Dzięki temu szanse debiutu w Pucharze Świata dostaną dwie młode dziewczyny: Hilla Hannola oraz Kia-Emilia Hakala. W tym samym wieku co wymieniona dwójka jest trzecia z reprezentantek Finlandii – Riikka Honkanen, ale ona ma już za sobą kilka występów na poziomie Pucharu Świata. W zawodach mężczyzn pojawi się natomiast sześciu Finów. Będą to Jens Henttinen, Joonas Räsänen, Victor Malmström, Arttu Niemelä, Teddy Takki i Robin Bäck.

Emiko Kiyosawa, Emi Hasegawa oraz Asa Ando to alpejki, które powalczą o punkty PŚ w slalomie dla Japonii. Dobry początek sezonu w Sölden miała Ando, która po raz pierwszy w karierze znalazła się w drugim przejeździe. W slalomie mężczyzn pojawią się dwaj reprezentanci Japonii: Naoki Yuasa i Ryunosuke Ohkoshi.

Trzech mężczyzn i trzy kobiety do boju wystawią Kanadyjczycy. W rywalizacji kobiet pojawią się Marie-Michèle Gagnon, Erin Mielzynski oraz Laurence St-Germain, natomiast w zawodach mężczyzn pojadą Phil Brown, Erik Read oraz Trevor Philip.

Informowaliśmy już o tym jak będzie prezentować się reprezentacja Szwecji kobiet na PŚ w Levi (dla przypomnienia: Sara Hector, Estelle Alphand, Nathalie Eklund, Ylva Stålnacke, Magdalena Fjällström). Wczoraj wieczorem szwedzka federacja ogłosiła również nazwiska reprezentantów na slalom mężczyzn. W składzie znaleźli się André Myhrer, Mattias Hargin, Kristoffer Jakobsen, którzy miejsce w niedzielnym wyścigu mieli z góry zapewnione oraz  Emil Johansson, Gustav Lundbäck i Anthon Cassman, którzy byli najlepszą trójką z kwalifikacji.

Źródło: sport.aktuality.sk, ski-japan.or.jp, alpinecanada.org, twitter.com/skiverband, skidor.com, edgeski.fi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.