Skład Chorwacji na MŚ w Sankt Moritz

fot: rom@nski photo / CC BY

fot: rom@nski photo / CC BY
fot: rom@nski photo / CC BY

Dość długo zwlekali Chorwaci z ogłoszeniem składu na Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz. Dziś w końcu poznaliśmy listę 12 zawodników, którzy będą walczyć w Szwajcarii o medale dla Chorwacji.

Jako pierwsza z chorwackiej kadry na MŚ wystąpi Leona Popović, która pojedzie 7. lutego w supergigancie. Popović pojedzie również w slalomie gigancie i slalomie i kombinacji. W konkurencjach technicznych kobiet pokażą się również Andrea Komšić, Ida Štimac (obie w slalomie i slalomie gigancie) oraz Lana Zbašnik (slalom gigant). W supergigancie mężczyzn pojadą Filip Zubčić i Max Ullrich. Jedynym zawodnikiem z Chorwacji w zjeździe mężczyzn będzie Max Ullrich, który będzie rywalizował też w kombinacji. Wciąż nie jest pewne czy w konkurencji łączonej będzie startował Filip Zubčić. Do udziału w slalomie gigancie mężczyzn wybrano Filipa Zubčicia, Eliasa Kolegę, Samuela Kolegę i Williama Vukelicia. W ostatnim dniu mistrzostw w slalomie wystąpią Ivica Kostelić, Matej Vidović, Istok Rodeš i Elias Kolega.

MŚ w Sankt Moritz będą prawdopodobnie ostatnimi w karierze dla Ivicy Kostelicia, który zakończył już starty w PŚ występem w Wengen. Chorwaccy zawodnicy z MŚ w narciarstwie alpejskim przywieźli dotąd 9 medali. Ponad połowa (5 medali i wszystkie złote) jest udziałem Janicy Kostelić. Trzy medale (w tym jeden złoty) zdobył Ivica Kostelić, a jeden brązowy wywalczył Natko Zrncić Dim.

Źródło: croski.hr

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.