fot. rom@nski photo / CC BY

fot. rom@nski photo / CC BY

Troje chorwackich zawodników zainauguruje w Sölden kolejną edycję Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Sezon 2017/2018 będzie pierwszym od niemal 20 lat bez Ivicy Kostelicia.

W zawodach kobiet Chorwaci mogą liczyć na tylko jedno miejsce, dlatego jedyną reprezentantką tego kraju będzie Leona Popović. Dla tej 20-latki będzie to trzeci sezon startów w Pucharze Świata. W PŚ 2016/2017 Popović udało się dwukrotnie zapunktować. Było to w zawodach kombinacji alpejskiej w Crans Montana. Zeszłoroczny występ w Sölden dał Chorwatce 48. miejsce.

Panowie pojawią się w niedzielnych zawodach w 2-osobowym składzie. Pewny występu był Filip Zubčić, który w Pucharze Świata 2016/2017 zajął 26. miejsce w klasyfikacji giganta i był jedynym Chorwatem z punktami w tej konkurencji. – Miałem możliwość trenowania w Sölden przez ostatni tydzień i testowania warunków, których można oczekiwać w niedzielę w wyścigu. Czuję się dobrze, jestem gotowy do sezonu, a teraz nie mogę się doczekać, aby rozpocząć pierwszy wyścig i zobaczyć gdzie jestem w stosunku do innych narciarzy – powiedział Zubčić. Drugim chorwackim zawodnikiem w niedzielnym gigancie będzie Elias Kolega, który prawo startu w tych zawodach wywalczył w wewnętrznych kwalifikacjach, które odbyły się w ostatnich dniach na lodowcu Hintertux.

Program alpejskiego PŚ w Sölden

Źródło: croski.hr

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.