Skład biathlonistów na nartorolkowe MŚ

W dniach 23-25 sierpnia w Raubiczach pod Mińskiem odbędą się Mistrzostwa Świata w biathlonie na nartorolkach. Polskę reprezentować będzie drużyna składająca się z jedenaściorga zawodników rywalizujących w kategoriach juniorskich.

Zawody na Białorusi będą czternastą edycją mistrzostw świata w tej odmianie biathlonu. Polska wywalczyła na niej 18 medali w rywalizacji seniorów oraz 10 krążków w kategorii juniorów. Pierwsza liczba na pewno nie ulegnie zmianie, bo w biegach seniorów i seniorek zabraknie reprezentantów Polski.

Start w Mińsku najlepszych polskich biathlonistek od początku wykluczał trener kadry kobiet Michael Greis, który spośród czwórki swoich podopiecznych delegował do składu na mistrzostwa jedynie najmłodszą Joannę Jakiełę. Oprócz niej o medale w trzech indywidualnych konkurencjach powalczą jeszcze Kamila Cichoń z kadry B prowadzonej przez trenera Adama Jakiełę oraz Natalia Tomaszewska, Daria Gembicka i Magda Piczura z kadry młodzieżowej trenera Łukasza Słoniny.

Wśród mężczyzn w składzie znaleźli się podopieczni trenera Rafała Lepela z kadry młodzieżowej Wojciech Skorusa, Michał Neumann, Łukasz Bałęczny oraz Łukasz Sidorowicz, Tadeusz Nędza-Kubiniec i Marcin Szwajnos z kadry B. Cała jedenastka to biathloniści urodzeni w 1997 roku oraz młodsi, startować więc będą w kategorii juniorów.

Walka o medale rozpocznie się w piątek od rywalizacji w supersprincie. Najnowsza biathlonowa konkurencja zastąpiła w programie mistrzostw sztafety mieszane. Na sobotę i niedzielę zaplanowano tradycyjnie sprinty oraz biegi pościgowe. Relacje z Mińska będzie można śledzić w Eurosporcie.

Źródło: Komunikat prasowy PZBiath

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.