Skład Austrii na PŚ w Zagrzebiu

fot. Team Tourismusverband Flachau / CC BY NC ND

fot. Team Tourismusverband Flachau / CC BY NC ND
fot. Team Tourismusverband Flachau / CC BY NC ND

Zanim poznamy oficjalną i pełną listę startową jutrzejszego slalomu w Zagrzebiu, chcielibyśmy przedstawić skład reprezentacji Austrii na te zawody. W slalomie kobiet Austrię reprezentować będzie 10 zawodniczek.

Dyrektor sportowy reprezentacji Austrii Jürgen Kriechbaum wytypował na jutrzejsze zawody na górze Sljeme w Zagrzebiu alpejki, które startowały również w poprzednich wyścigach Pucharu Świata. Jest to ta sama dziesiątka, która rywalizowała niedawno w Semmering: Stephanie Brunner, Katharina Gallhuber, Julia Grünwald, Ricarda Haaser, Katharina Huber, Michaela Kirchgasser, Katharina Liensberger, Chiara Mair, Bernadette Schild i Katharina Truppe.

Austriaczki w tym sezonie wciąż są bez choćby jednego miejsca na podium w konkurencjach technicznych, które w slalomie jak na razie zarezerwowane było jedynie dla trzech nacji: Stanów Zjednoczonych, Słowacji i Szwajcarii. W slalomie blisko czołowej trojki była w Semmering Bernadette Schild, która zajęła 5. miejsce. W gigancie tuż za podium w Sölden znalazła się Stephanie Brunner. Dla Austriaków to z pewnością trudne czasy, gdyż w poprzednich latach wiodło im się zdecydowanie lepiej za sprawą takich zawodniczek jak Anna Veith i Eva-Maria Brem, Kathrin Zettel, Nicole Hosp i Marlies Schild. Anna Veith dopiero szuka formy po kontuzji, Eva-Maria Brem ma właśnie przerwę spowodowaną kontuzją, a pozostała trójka zakończyła już profesjonalne ściganie. Na dodatek również jedna z lepszych austriackich slalomistek – Carmen Thalmann też spędza czas nie na nartach, ale na rehabilitacji po zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie.

Źródło: tt.com, informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.