Skład Austrii na alpejski Puchar Świata w Sölden

Fot. Rosmarie Knutti

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Grupa zawodników z jakiej dyrektorzy sportowi austriackiej kadry w narciarstwie alpejskim mogli wybrać skład na zawody otwarcia sezonu w Sölden została w ostatnim czasie mocno przerzedzona. Mimo wszystko Austriacy wciąż mają w swoich szeregach zdrowych alpejczyków, którzy na inauguracji Pucharu Świata 2017/2018 będą mogli powalczyć o podium. 

Kieronik kadry kobiet Jürgen Kriechbaum nominował do udziału w sobotnim gigancie 9 zawodniczek na czele ze Stephanie Brunner. To właśnie ta zawodniczka powinna mieć największe szanse spośród Austriaczek, aby wejść na podium, choć jeszcze nigdy w karierze jej się to nie udało. Bardzo blisko czołowej trójki była rok temu właśnie w Sölden. Wówczas uplasowała się na 4. pozycji. Pozostałe zawodniczki, które będą reprezentować Austrię to Nadine Fest, Ricarda Haaser, Elisabeth Kappaurer, Katharina Liensberger, Chiara Mair, Bernadette Schild, Carmen Thalmann oraz Katharina Truppe.

Reprezentacja mężczyzn również liczy 9 zawodników. Kierownik Andreas Puelacher zdecydował się postawić na takich zawodników jak Roland Leitinger, Manuel Feller, Johannes Strolz, Marcel Mathis, Magnus Walch, Dominik Raschner, Stefan Brennsteiner oraz Thomas Hettegger. Z tego grona jedynie Leitinger, Feller oraz Mathis w poprzednim sezonie punktowali w gigancie. Z pewnością na miejsce na podium stać Leitingera (jest przecież vice-mistrzem świata w tej konkurencji) oraz Fellera (w poprzednim sezonie był kilka razy blisko podium). Jednak są to zawodnicy, którym brakuje jeszcze regularności.

Program alpejskiego PŚ w Sölden

Źródło: skiweltcup.tv

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.