Ski Tour w Trondheim: Życiowy wynik Kamila Burego. Falla i Klaebo najlepsi

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Maiken Caspersen Falla i Johanne Hoesflot Klaebo okazali się najlepsi podczas sobotnich sprintów w Trondheim. Na szesnastym miejscu zmagania mężczyzn zakończył Kamil Bury, dla którego był to najlepszy wynik w karierze. 

Dla Maiken Caspersen Falli, w co trudno nieco uwierzyć, to dopiero pierwsza wygrana w tym roku. Norweżka rozkładała dzisiaj siły powoli, bowiem w eliminacjach uzyskała dwunasty rezultat. W fazie pucharowej w każdym biegu okazywała się najlepsza i w finale potwierdziła swoją klasę. Na mecie okazała się lepsza o niespełna pół sekundy od Jonny Sundlig. Na najniższym stopniu podium stanęła Nadine Faendrich. To pierwsze w karierze podium Szwajcarki w zmaganiach sprinterskich. W finale walczyły jeszcze Anna Dyvik, Anna Svendsen i Heidi Weng. Ta trójka zajęła miejsca kolejno od czwartego do szóstego. W półfinale zameldowała się liderka Ski Touru Therese Johaug. W efekcie dominatorka dystansowych zmagań zajęła dziewiąte miejsce.

W rywalizacji mężczyzn nie było niespodzianki. Piętnasty raz z rzędu (nie licząc absencji) najlepszy okazał się Johannes Klaebo. Dla młodego Norwega wciąż nie ma godnego rywala w walce sprinterskiej. Warto jednak zaznaczyć, że jego rodacy również spisali się dzisiaj kapitalnie, bowiem Norwegowie zajęli pięć pierwszych miejsc. Federico Pellegrino z Włoch był jedynym reprezentantem reszty świata i zajął szósta lokatę. Drugi był walczący i zwycięstwo w Ski tourze Paal Golberg. Trzeba przyznać, że sporo dziś odrobił do Aleksandra Bolszunowa, który w półfinale upadł i zajął ostatecznie dopiero dwunaste miejsce. Podium uzupełnił dziś Erik Valnes. Za czołową trójką znaleźli się Emil Iversen i Finn Haagen Krogh.

Świetny wynik zanotował dzisiaj Kamil Bury. Polak najpierw uzyskał dwudziesty czas kwalifikacji a następnie walczył w pierwszym ćwierćfinale z arcytrudnymi rywalami. Wśród nich byli Klaebo, Golberg, Larkow, Novak i Bełow. Ostatecznie Bury okazał się gorszy jedynie od dwójki Norwegów. Do awansu jednak zabrakło około dwóch sekund. Kamil został jednak sklasyfikowany na szesnastym miejscu, bo jest jego najlepszym wynikiem w karierze. Dotychczasowy rezultat 24-latek poprawił o jedenaście lokat. Maciej Staręga był 37., a Dominik Bury 45.

Pełne wyniki: Kobiety | Mężczyźni

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj