Ski Tour w Trondheim: Therese Johaug zwyciężczynią cyklu

12:02, 23.02.2020 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 12:20, 23.02.2020

Therese Johaug wygrała pierwszą edycję cyklu Ski Tour. Norweska mistrzyni świata była najlepsza na pięciu z sześciu etapów. Po walce na finiszu w biegu pościgowym na 15 km techniką klasyczną drugie miejsce ostatecznie zajęła Heidi Weng, a trzecie Ingvild Oestberg.

Dzisiaj w Trondheim kończy się rywalizacja w nowym cyklu Pucharu Świata w biegach narciarskich - Ski Tourze. Panie na ostatnim etapie zmagały się w biegu pościgowym na 15 kilometrów techniką klasyczną. Dominację i w tym starciu potwierdziła Therese Johaug. Dziesięciokrotna mistrzyni globu uzyskała najlepszy czas netto na ostatnim etapie. W całym cyklu była najlepsza na pięciu etapach i odniosła zdecydowany triumf w klasyfikacji generalnej Ski Touru. Za plecami liderki Pucharu Świata bój o drugie miejsce toczyły Heidi Weng oraz Ingvild Oestberg. Ostatecznie to najlepsza zawodniczka sezonów 2016/2017 i 2017/2018 po świetnym finiszu ukończyła zmagania na drugiej lokacie (ze stratą 3:40,8 do Johaug), a na trzeciej pozycji uplasowała się Oestberg (+3:41,5).

Czwarte miejsce w cyklu zajęła najlepsza z nie-Norweżek Ebba Andersson. Szwedzka biegaczka, która rozpocznie niedługo zmagania w mistrzostwach świata u-23 (29 lutego - 8 marca), straciła do Therese 5:54,3. Świetnie pobiegła dziś także ostatecznie piąta Astrid Jacobsen. 33-latka uzyskała drugi czas netto (w całym cyklu (+6:14,8). Na szóstej pozycji uplasowała się Amerykanka Jessica Diggins. Siódma była Krista Parmakoski. Finka na dzisiejszym etapie uzyskała także bardzo dobry, trzeci czas. Ósme miejsce zajęła Tiril Weng, dziewiąte Emma Riibom, a czołową dziesiątkę zamknęła Sadie Maubet Bjoernsen.