Ski Tour w Trondheim: Eliminacje sprintu dla Sundling i Klaebo, Kamil Bury w ćwierćfinale

11:43, 22.02.2020 Daniel Topczewski Aktualizacja: 12:02, 22.02.2020

Szwedka Jonna Sundling i Norweg Johannes Hoesflot Klaebo byli najszybsi w porannych eliminacjach sprintu stylem klasycznym w Trondheim. Z grona reprezentantów Polski awans do ćwierćfinału wywalczył tylko Kamil Bury, który kwalifikacje zakończył z 23. rezultatem.

Jako pierwsze na trasie w Trondheim pojawiły się biegaczki, które miały do pokonania 1,5 kilometra odcinek. Najszybciej zrobiła to Jonna Sundling, która zameldowała się na mecie z czasem 3:22.75 i dzięki temu po raz pierwszy w tym sezonie wygrała eliminacje sprintu. Drugie miejsce zajęła Linn Svahn (+0,24 sek), a trzeci wynik poranka należał do Therese Johaug, która do triumfatorki straciła niespełna sekundę. Problemów z awansem do ćwierćfinałów nie miały także pozostałe zawodniczki liczące się w grze o wysokie lokaty w Ski Tourze. Z dziewiątym wynikiem eliminacje zakończyła Astrid Uhrenholdt Jacobsen, 13. była Ingvild Flugstad Oestberg, 21. Heidi Weng a 27. Ebba Andersson. W najlepszej trzydziestce znalazła się także wiceliderka klasyfikacji sprinterskiej - Anamarija Lampić.

Wyniki eliminacji sprintu kobiet

Eliminacje sprintu mężczyzn zakończyły się zwycięstwem Johannesa Hoesflota Klaebo, który udowodnił, że po jego ostatnich problemach chyba nie ma już śladu. Norweg wyznaczoną przez organizatorów trasę pokonał w 2:52.80 i o niemal dwie i pół sekundy wyprzedził swojego rodaka Erika Valnesa. Trzecie miejsce w kwalifikacjach zajął Szwed Johan Haeggstroem, a czwarty był lider Ski Touru Rosjanin Aleksander Bolszunow (+3,93 sek). Dobrze na trasie w Trondheim spisał się Kamil Bury, który jako jedyny z reprezentantów Polski awansował do ćwierćfinałów. Biegacz urodzony w Cieszynie finiszował z 23. wynikiem. Maciej Staręga był 37., a Dominik Bury 45.

Wyniki eliminacji sprintu mężczyzn

Początek ćwierćfinałów kobiet o godzinie 13:00. Panowie wystartują o 13:28 i już w pierwszym biegu zobaczymy Kamila Burego.