Ski Tour w Östersund: Johaug “spacerkiem” do zwycięstwa, całe podium dla Norweżek

Therese Johaug bez najmniejszego problemu wygrała bieg pościgowy w szwedzkim Östersund. Za nią uplasowały się jej rodaczki Heidi Weng i Ingvild Flugstad Oestberg. Walkę o podium na ostatnich metrach przegrała reprezentantka gospodarzy – Ebba Andersson.

Johaug przejechała całą trasę w 27:29 min. i prawdziwe walka toczyła się za nią. O miejsca 2-4 dzielnie walczyły Weng, Oestberg i Andersson. Ostatecznie Weng straciła 57,4 sek., Oestberg – 57,8 sek., zaś pechowa reprezentantka gospodarzy 58,6 sek. Dokładnie taka sama kolejność była wśród zawodniczek wczoraj. Johaug ostatnio wyleciała na poziomy niczym młodość z ody Mickiewicza i jeśli będzie ostrożnie dobierała błyszczyki do ust jej pozycja wydaje się być nie zagrożona.

Jeszcze ciekawsza walka była o miejsca 5-13: iście sprinterski finisz wygrała – co nie dziwi – sprinterka. Słowenka Annamarija Lampic (+1:38,7), dla której było to najlepszy wynik w biegu długim w karierze. Dalsze miejsca zajęły Krista Parmakoski (Finlandia), Teresa Stadlober (Austria), Astrid Uhrenholdt Jacobsen (Norwegia), Emma Ribom (Szwecja), Rosie Brennan (USA), Jessica Diggins (USA), Natalia Niepriajewa (Rosja) i Frida Karlsson (Szwecja). Wymieniliśmy dziś pierwszą trzynastkę, bowiem cała dziewiątka walcząca na finiszu zasłużyła na wzmiankę.

wyniki zawodów

źródło: własne