Ski Tour: Pogoda znów górą. Nie będzie biegu przez szwedzko-norweską granicę

fot. M. Rudzińska

Organizatorzy Ski Touru 2020 ogłosili dziś za pośrednictwem mediów społecznościowych, że trasa czwartego etapu, który miał prowadzić ze szwedzkiego Storlien do norweskiego Meråker, została zmieniona i teraz zarówno start, jak i meta mają mieć miejsce w Meråker. Powodem takiej decyzji jest prognozowany przez synoptyków silny wiatr.

Już kilka dni temu organizatorzy Ski Touru 2020 informowali o tym, że czwarty etap może zostać skrócony z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, a konkretnie mocnego wiatru dochodzącego do 11 m/s, który jest prognozowany na czwartek.  Wówczas udało się jednak ugasić pożar i Międzynarodowa Federacja Narciarska potwierdziła, że zawody odbędą się w niezmienionej formie. Przy okazji zaznaczyła jednak, że w uzasadnionych okolicznościach (nagła zmiana pogody) może dojść do skrócenia dystansu lub odwołania biegu.

Dziś za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłoszono, że bieg nie zostanie odwołany, ale trasa będzie zmieniona i nieco skrócona. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zawodnicy pokonają jutro około 35 kilometrów ze startem i metą w Meraker. Jako pierwsze wystartują kobiety (10:45), a później do walki (13:30) przystąpią panowie.

Źródło: NRK