Ski Tour Kanada: Therese Johaug wygrywa w Kanadzie, świetny występ Kowalczyk

therese-johaug_18188407

Therese Johaug wygrała bieg pościgowy na 10 kilometrów stylem klasycznym i zapewniła sobie triumf w Ski Tour Kanada. Norweżka przypieczętowała także zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Świetnie spisała się dziś Justyna Kowalczyk.

Kowalczyk przystąpiła do ostatniego w sezonie 2015/2016 biegu z 12. pozycji. Wydawało się, że awans na jedenastą lokatę będzie najlepszym możliwym wynikiem tego dnia.  Polka od samego początku narzuciła jednak wysokie tempo i szybko zbliżała się do wyprzedzających ją zawodniczek. Na 2,5 kilometra przed metą biegaczka z Kasiny Wielkiej dogoniła Amerykankę Bjoernsen i Szwedkę Charlotte Kallę. W końcówce Polka nie dała już sobie odebrać dziewiątego miejsca i to właśnie na tej pozycji zakończyła kanadyjski Tour. O bardzo dobrym występie Kowalczyk świadczy także fakt, że zanotowała ona szósty czas netto tego dnia, a do najlepszej zawodniczki straciła zaledwie 27 sekund.

Ostatnie zawody w tym sezonie wygrała Therese Johaug. Zdobywczyni Pucharu Świata już na pierwszych 3 kilometrach odrobiła całą stratę do Weng, a mniej więcej w połowie dystansu przypuściła atak, którego młodsza z Norweżek nie była w stanie odeprzeć. Heidi Weng dobiegła do mety ze stratą ponad minuty, co oznacza, że do Johaug straciła dziś przeszło półtorej minuty. Podium uzupełniła Ingvild Flugstad Østberg, której na pocieszenie zostało drugie miejsce w klasyfikacji generalnej na zakończenie sezonu. Czwarte miejsce zajęła Krista Parmakoski. Fince na pocieszenie został najlepszy czas netto dzisiejszego dnia.

Pełne wyniki

Klasyfikacja STK

Klasyfikacja PŚ

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.