Ski Tour Kanada: Sundby jak Johaug. Rekordowa przewaga w historii Pucharu Świata

fot: langrenn.com
fot: langrenn.com

Martin Johnsrud Sundby został zwycięzcą ostatniego biegu zaliczanego do Pucharu Świata w sezonie 2015/2016. Norweg był najlepszy na 15 kilometrów stylem klasycznym podczas Ski Tour Kanada. 

Sundby ruszał na dzisiejszą trasę jako trzeci zawodnik w klasyfikacji Ski Tour Kanada ze stratą 39 sekund do lidera cyklu Sergeya Ustiugova. Rosjanin tracił jednak swoją przewagę z pomiaru na pomiar. Po sześciu kilometrach to Norweg prowadził i to ponad 13 sekund przed Ustiugovem i do mety dotarł ostatecznie jako pierwszy. Ustiugov dzielnie odbierał ataki Northuga na trasie i systematycznie zwiększał nad nim przewagę. Reprezentant Rosji dotarł na metę jako drugi ze stratą +57,7 sekundy. Northug na trasę ruszał dziś jako drugi zawodnik w klasyfikacji STK, ale na metę dotarł jako trzeci (+ 1:52.5 sek). Tuż za podium znalazł się Maurice Manificat, któremu udało się wyprzedzić reprezentanta gospodarzy Alexa Harveya.

Martin Johnsrud Sundby wygrywając dzisiejszy bieg, podobnie jak jego rodaczka Johaug, przypieczętował swoje zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Martin, znowu jak Therese, wygrał tym samym wszystkie trzy toury rozgrywane w tym sezonie. Można zatem śmiało powiedzieć, że oboje zdominowali miniony sezon, jak tylko było to możliwe. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Norweg wyprzedził swojego rodaka Northuga o ponad 1000 punktów. To zdecydowanie największe przewaga w historii rywalizacji biegaczy narciarskich. Trudno będzie pobić ten rekord.

Wyniki biegu
Klasyfikacja STK
Klasyfikacja PŚ

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.