Ski Tour Kanada: Oestberg wygrywa na 10 km, dobry bieg Kowalczyk

Ingvild-OestbergIngvild Flugstad Oestberg wygrała dzisiejszy bieg na 10 kilometów stylem łyżwowym w Canmore. Druga była Heidi Weng, która powiększyła przewagę nad Therese Johaug w klasyfikacji Ski Tour Kanada. Justyna Kowalczyk była 15.

Kowalczyk do piątkowego biegu na 10 kilometrów przystąpiła podbudowana dobrym występem na trasie środowego skiathlonu. Dla reprezentantki Polski ten dystans nigdy nie należał do ulubionych, a przy obecnych problemach z kolanem każdy start łyżwą jest sporym wyzwaniem.  Biegaczka z Kasiny Wielkiej rozpoczęła rywalizację bardzo spokojnie i nie forsowała tempa. Polka na pierwszym punkcie pomiaru czasu traciła 20 sekund do prowadzącej zawodniczki, ale z każdym kolejnym kilometrem jej strata rosła. Na 2 kilometry przed metą Kowalczyk traciła do liderki niewiele ponad minutę i była blisko czołowej dziesiątki. Niestety w końcówce nieco osłabła i ostatecznie została sklasyfikowana na 15. miejscu.

Bieg w Canmore był popisem Ingvild Flugstad Østberg. Norweżka już na samym początku narzuciła wysokie tempo i rozkręcała się z kilometra na kilometr. Na półmetku Østberg jeszcze przegrywała z Weng i miała niewielką przewagę nad Johaug. Druga część dystansu była jednak popisem wiceliderki Pucharu Świata, która ostatecznie była szybsza od Weng o 23 sekundy. Na podium zmieściła się jeszcze Krista Parmakoski dla której to pierwsze podium w sezonie.
Bardzo słabo jak na swoje możliwości pobiegła Therese Johaug. Norweżka rozpoczęła w swoim stylu, ale nie potrafiła utrzymać tempa. Ostatecznie liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata straciła do zwyciężczyni 40 sekund i bardzo skompilowała sobie kwestię triumfu w całym kanadyjskim cyklu. Jutro przed zawodniczkami ostatnie zawody w sezonie, czyli bieg pościgowy na 10 kilometrów stylem klasycznym.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.