Ski Classic: Justyna Kowalczyk na podium

11:47, 06.12.2015 Mateusz Król Aktualizacja: 17:54, 06.12.2015

fis-ski.com fis-ski.com

Kibice Justyny Kowalczyk mogą odetchnąć z ulgą. Polka po wczorajszym słabszym występie w Pucharze Świata, dzisiaj wskoczyła na podium maratonu Ski Classic.

Justyna Kowalczyk rozpoczęła realizację jednego ze swoich głównych założeń na ten sezon. Polka wystartowała dzisiaj w maratonie La Sgambeda na 24 km stylem klasycznym. Wcześniej zapowiadany dystans miał wynosić 35 km, ale pogoda nie ułatwiła zadania organizatorom. Trasa została wykonana ze sztucznego śniegu, co zmusiło do skrócenia długości trasy. Wyścig zaliczany do cyklu Ski Classic wygrała znana sprinterka z PŚ Katerina Smutna. Drugie miejsce wywalczyła Britta Norgren (+0,5).

Kowalczyk po wczorajszym występie w Pucharze Świata mogła mieć sporo wątpliwości co do dzisiejszego rezultatu. Polka od kilku dni zmaga się też z problemami z kolanem. Dzisiaj udowodniła jednak, że absolutnie nigdy nie można jej skreślać. Na metę dotarła jako trzecia, ale jej starta to Smutnej wyniosła tylko 0,8 sekundy. Miejmy nadzieję, że to pierwszy zwiastun dobrej formy Justyny.

Źródło: TVP Sport