Skeletoniści startowali w Innsbrucku

21:10, 17.11.2018 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 00:02, 29.11.2018

Polscy skeletoniści zainaugurowali nowy sezon zimowy. Reprezentacja Polski wystartowała w zawodach Pucharu Interkontynentalnego i Pucharu Europy na torze Igls.

W Pucharze Interkontynentalnym kobiet nasz kraj reprezentowała Marta Orłowska. Polka dwukrotnie awansowała do drugiego przejazdu. W pierwszych zmaganiach, po pierwszym ślizgu Orłowska zajmowała 17. miejsce. Jednak po słabszym drugim przejeździe reprezentantka Polski spadła na 19. pozycję. Łączny wynik Polki wyniósł 1:50.60. Marta Orłowska przegrała o 2 sekundy i 82 setne z Janine Flock. Austriaczka wyprzedziła Brytyjkę Laurę Deas i Niemkę Sophie Griebel. Drugiego dnia Marta Orłowska także spisała się lepiej w pierwszym ślizgu, po którym była 14. Ostatecznie Polka zajęła 18. pozycję z czasem 1:50.21. Ponownie triumfowała Flock, która uzyskała wynik o 2 sekundy i 18 setnych lepszych od Polki. Druga znowu była Deas, a trzecie miejsce zajęła Amerykanka Megan Henry.

Wyniki Pucharu Interkontynentalnego kobiet - dzień 1.

Wyniki Pucharu Interkontynentalnego kobiet - dzień 2.

Michał Jakóbczyk zajął 21. miejsce w pierwszych zawodach Pucharu Interkontynentalnego. Polski skeletonista przegrał awans do drugiego przejazdu o 2 setne. Drugiego dnia nasz zawodnik dwukrotnie przejechał trasę podczas zawodów. Polak z łącznym czasem 1:47.40 zajął 18. miejsce. Ze zwycięstw cieszyli się Brytyjczycy Craig Thompson i Marcus Wyatt.

Wyniki Pucharu Interkontynentalnego mężczyzn - dzień 1.

Wyniki Pucharu Interkontynentalnego mężczyzn - dzień 2.

Na torze w Igls odbyły się także zawody Pucharu Europy. Zuzanna Klocek zajęła 29. i 31. miejsce. Młoda polska zawodniczka nie awansowała do drugich przejazdów. Dwukrotnie awans do drugiego ślizgu wywalczył Vlad Polyvach. Reprezentant Polski uplasował się na 20. i 19. pozycji.