Therese-Johaug

Bieg Skarverennet, rozgrywany tradycyjny pod koniec kwietnia na trasie pomiędzy Finse i Ustaoset, w tym sezonie także zakończy zmagania biegaczy i biegaczek narciarskich.  Jego pierwsza edycja odbyła się w 1974 roku, a trasa mierzy 37 kilometrów.

W biegu Skarverennet, zwanym największym festiwalem narciarstwa biegowego na świecie, co roku startuje około 12 tysięcy zawodników. Są to nie tylko zawodowcy, ale także amatorzy, którzy chcą spróbować swoich sił na dystansie 37-kilometrów.

Na trasie do Ustaoset są usytuowane trzy stacje żywieniowe, z których mogą korzystać uczestnicy biegów. Dla niektórych z nich czas nie ma większego znaczenia, a najważniejsze są widoki, które można spotkać po drodze.

W zawodach nie zabraknie jednak znanych nazwisk, które od lat znajdują się na liście startowej tego biegu. Jedną z gwiazd Skarverennet jest Therese Johaug, która wygrywała tutaj ośmiokrotnie, z czego dwie ostatnie edycje (2014, 2015). Norweżka tym razem także pojawi się na trasie i postara się o to, aby wywalczyć trzecie zwycięstwo z rzędu w tym prestiżowym biegu.

Na liście startowej znajdują się także nazwiska: Ingvild Flugstad Oestberg, Heidi Weng, Astrid Jacobsen, a także Marit Bjoergen, która powraca do rywalizacji po przerwie spowodowanej kontuzją biodra, która wykluczyła utytułowaną Norweżkę z walki o medale mistrzostw kraju.

U mężczyzn także nie zabraknie znanych nazwisk. Petter Northug, Toni Livers (ubiegłoroczny triumfator), Sjur Rothe, Niklas Dyrhaug, Finn Haagen Krogh czy Chris Jespersen są gwarancją dużych emocji i walki do samego końca.

Bieg odbędzie się w sobotę 23 kwietnia.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.