Skandaliczne odkrycie. Policja znalazła narkotyki w domu mistrza

fot: wikipedia.org

fot: wikipedia.org

Trzynastokrotny mistrz świata Petter Northug ma obecnie problemy z prawem. Policja najpierw zatrzymała Norwega za zdecydowane przekroczenie prędkości na drodze. Potem w jego domu znalazła niewielką ilość narkotyków. – Jestem zdesperowany i boję się tego, co przyniesie przyszłość – napisał były biegacz na swoim profilu na Instagramie.

Northug to z pewnością jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w świecie biegów. Norweg podczas swojej kariery znany był z licznych prowokacji, głównie w stronę Szwedów. Wojnę psychologiczną toczył z rywalami w trakcie, ale także poza zawodami. Teraz jednak dwukrotny mistrz olimpijski wyraźnie przekroczył prawne granice. Policja zatrzymała go podczas kontroli prędkości. Petter Northug jechał zdecydowanie za szybko i został zabrany na izbę przyjęć na badanie krwi. Okazało się, że to nie koniec problemów byłego zawodnika. Jak na swoim instagramowym profilu napisał Northug, policja znalazła niewielką ilość kokainy w jego domu. Narkotyki w Norwegii są nielegalne w każdej ilości.

– Jestem zdesperowany i boję się tego, co przyniesie przyszłość. Bardzo mi przykro z powodu tych wszystkich, których zawiodłem. Wiem, że teraz będzie to sprawa karna. Wtedy wezmę odpowiedzialność za to, co zrobiłem – napisał na Instagramie.

Petter Northug ogłosił zakończenie kariery w listopadzie 2018 roku. Na swoim koncie ma łącznie cztery medale igrzysk olimpijskich oraz szesnaście krążków mistrzostw globu. Norweg dwukrotnie zdobywał Kryształową Kulę (sezony 2009/2010 oraz 2012/2013), a także odniósł triumf w Tour de Ski (2014/2015).

Źródło: Instagram Pettera Northuga